برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی در ساوه

نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی با هدف حمایت از هنرمندان و فروش محصولات هنری در شهرستان ساوه برگزار می شود.

به گزارش نارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی  خبر داد و بیان داشت: این نمایشگاه  با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و با هدف حمایت از هنرمندان و فروش محصولات هنری با حضورحجت الاسلام و المسلمین دکتر جعفر رحیمی، امام جمعه ،مهندس الیاسی فرماندار و تعدادی از مسئولین و هنرمندان در روز یکشنبه ۵تیر ماه ۱۴۰۱ در محل فرهنگسرای ارشاد افتتاح شد.


محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح نمایشگاه ابراز داشت: اصولاً صنایع دستی بخشی از هنروصنعت ملی ماست که علاوه برجنبه های تولیدی،اقتصادی،فرهنگ و ارزش های ملی و نیز خلاقیت و بینش های فلسفی و ذوق هنری اقوام ساکن در هر نقطه ای از کشورمان را منعکس می سازد.


وی افزود: صنایع دستی و هنرهای بومی، سنتی وابسته به صنایع دستی علاوه بر جنبه اقتصادی، زبان گویای تاریخ اجتماعی جوامع و نمایان گر فرهنگ ها و هنرهای قومی مردم ایران هستند.


ایشان تصریح کرد: شاید برای عده ای ارزش هنرهای دستی مشخص نباشد ولی امروزه در دنیا صنایع دستی منبع اساسی برای تولید کالا به ویژه کالاهای صادراتی وسیله ای با اهمیت برای ایجاد اشتغال،صادرات و غیره به حساب می آید.
وی افزود: در این نمایشگاه آثار تجسمی و صنایع دستی در ۳۸ غرفه و در زمینه های ذیل:
مینا کاری – نقاشی چهره- نگارگری- نقاشی روی سفال و شیشه – قلاب بافی-رزین-تولیدی پارچه-شمع سازی-ویترای-معرق-چرم دوزی-مکرومه بافی-دریم کچر- تریکو بافی-سرمه دوزی-گلدوزی-محصولات غذایی(زعفران)- میناکاری روی مس-بافندگی-عروسک سازی-صنایع چوب و خمیر ایتالیایی-سفالگری- مجسمه سازی-خشک کردن میوه-جواهردوزی-سنگ ارگانیک-نقاشی پردازی روی مس-محصولات سرامیکی-زیورآلات-صنایع دستی استفاده از مو-قیطان دوزی-مجسمه سازی-تولیدی پارچه؛ به نمایش گذاشته شده است.

ضمناً علاقه مندان می توانند از تاریخ ۵/۴/۴۰۱ به مدت ۱۰ روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ و از ساعت ۱۷ لغایت ۲۰ از نمایشگاه فوق بازدید نمایند.

۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۳۷

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *