آیت‌الله مکارم شیرازی: می‌توان کارهای فرهنگی و آزادی‌های انسانی را کنار هم جمع کرد

یکی از مراجع تقلید با اشاره به تلاش سکولارها برای جدا کردن جمهوریت و اسلامیت از هم ابراز داشت: بعضی‌ها خیال می‌کنند اگر می‌خواهید اسلامی باشید باید محدودیت باشد که اشتباه است؛ زیرا می‌توان با سلیقه خوب کارهای فرهنگی و آزادی‌های انسانی را کنار هم جمع کرد.

به گزارش نارخبر به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، با حضور در دفتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با این مرجع تقلید شیعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: نباید فراموش کنیم که یک بخش جمهوری اسلامی، جمهوریت و دیگری اسلامیت است. اسلامی یعنی کار فرهنگی؛ بنابراین اگر ما فقط بگوییم جمهوری اسلامی باید مسائل اقتصادی را حل کند و مسائل فرهنگی را فراموش کنیم معنایش این است که نیمی از شعار جمهوری اسلامی را فراموش کرده باشیم.

وی با اشاره به تلاش سکولارها برای جداکردن این مقوله‌ها از هم ابراز داشت: بعضی‌ها خیال می‌کنند اگر می‌خواهید اسلامی باشید باید محدودیت باشد که اشتباه است؛ زیرا می‌توان با سلیقه خوب کارهای فرهنگی و آزادی‌های انسانی را کنار هم جمع کرد.
 
این مرجع تقلید شیعه، مانع دیگر را فشار برخی نهادها دانسته و بیان کرد: گاهی برخی دستگاه‌ها بر اثر تندروی یا بر اثر طرز فکر غلط خیال می‌کنند مناطق آزاد با کار فرهنگی نمی‌سازد که این‌ها را باید اصلاح کرد و با آموزش فهماند که در مناطق آزاد می‌توان در کنار فعالیت‌های اقتصادی، فعالیت‌های فرهنگی نیز در جریان باشد.
 
وی پس از استماع گزارش دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: امیدوار شدیم که حرف‌ها، اصلاحات و کارهای تازه‌ای در مناطق آزاد انجام بشود و بدانید یکی از خیرات عمر شما این خواهد بود که بتوانید این کارها را انجام بدهید؛ من هم برای شما دعا می‌کنم که توفیق یابید بتوانید برنامه‌تان را به‌صورت صحیح اجرا کنید.

انتهای پیام/۷۸۰۳۲

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *