استاندار مرکزی: مراکز اسکان اضطراری اربعین در مسیرهای مواصلاتی استان مرکزی ایجاد می‌شود

استاندار مرکزی با بیان اینکه مراکز اسکان اضطراری اربعین در مسیرهای مواصلاتی استان مرکزی ایجاد می‌شود گفت: ادغام مدارس در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.

به‌ گزارش  نارخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به بهره‌‌وری از ظرفیت فرمانداران ‌اظهار داشت: باید از ظرفیت فرمانداران در ۱۲ شهرستان استان بیش از این بهره‌برداری شود، تیم مدیریتی در سطح استان، ادارات کل و استانداری در حال مدیریت است و متعدد گفته می‌شود حاضر هستند شبانه روزی با حداکثر تلاش در خدمت پیشرفت و موفقیت استان حرکت کنند و به طور طبیعی نگاه فرمانداران نسبت به مسائل شهرستان به جهت نوع ماموریت ویژه‌تر است.

وی افزود: در خصوص سند تحول دولت مردمی ممکن است در نیمه دوم امسال ویرایش شود و نیاز است اعضای شورای آموزش بخش مربوط به خود را  مطالعه و پیشنهادات خود را در جهت ویرایش یا اصلاح سند ارائه کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: از زحمات خیرین در کشور و استان قدردانی ویژه‌ای دارم، خیرین در تمامی بخش‌ها و زمینه‌ها فعالیت دارند و در برخی شهرها اقدام به ساخت بلوار، پاسگاه، مدرسه و غیره داشته‌اند که استان مرکزی در این زمینه پیشتاز است همچنین از خیرین استان در سطح کشور تایید حضور فعال دیده شده و پیشنهاد می‌شود هفته‌ای به عنوان هفته خیر یا خیران ایجاد شود تا ساماندهی بیشتری در حوزه خیرین صورت گیرد و از این ظرفیت بیشتر از گذشته استفاده شود.

مخلص الائمه عنوان کرد: گروهی باید متشکل از فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تشکیل و کارگروهی برای مهارت آموزی ایجاد شود و مشکلات این حوزه‌ها یکپارچه و بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از دو سال حبس خانگی به جهت بیماری کرونا اوقات فراغت آغاز شده است که با توجه به اینکه بودجه‌های خوبی که در این زمینه ارائه شده باید اقدامات مناسب و ویژه‌ای در نظر گرفته و با هم‌افزایی در جهت افزایش بهره‌بری برنامه‌های اوقات فراغت در دستور کار دستگاه‌های مربوط قرار بگیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: ادغام مدارس در دستور کار قرار گرفته است که این موضوع مشکلاتی را در حوزه ثبت نام برای خانواده‌ها ایجاد کرده که باید به آن توجه شود.

مخلص‌الائمه تصریح کرد: شهر جدید امیرکبیر به عنوان یک کانون الگوی زیستی برای استان باید توسعه یابد و سیستم خانه‌‌سازی ویلایی واحدها به همین جهت اجرا شده اما هم اکنون در این منطقه مشکل مدرسه وجود دارد و مطالبه مکرر مردم شهر امیرکبیر مدرسه است که با لحاظ روستاهای همجوار می‌توان مدرسه‌ای در این شهر ایجاد کرد و استانداری در جهت رفع موانع مالی برای ایجاد مدرسه در شهر امیرکبیر آمادگی لازم را دارد.

بیشتر بخوانید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *