بازگشت «نارنجی» به نقشه رنگ‌بندی شهرهای استان مرکزی

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، بر خلاف هفته‌های اخیر که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی در استان مرکزی، صفر بود در رنگ‌بندی جدید اعلام‌شده شهر تفرش در وضعیت نارنجی قرار دارد.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از ۱۸ تیرماه ماه هیچ نقطه‌ی قرمز استان وجود ندارد و شهرستان تفرش در وضعیت نارنجی، ۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۶ شهرستان هم در وضعیت آبی قرار دارند.

در این رنگ‌بندی ۵ شهرستان اراک، دلیجان، خنداب، فراهان و محلات در وضعیت زرد و شهرستان‌های ساوه، آشتیان،  خمین، زرندیه، شازند و کمیجان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، بر خلاف هفته های اخیر که تعداد شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در کشور، صفر بود در حال حاضر ۴ شهر در وضعیت قرمز و ۱۴ شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۰۵ به ۱۴۲ شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۴۳ به ۲۸۸ شهر کاهش یافت. 

 گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *