استان مرکزی مهد پرورش بزرگان و فرهیختگان است/صنایع استان نماد اعتماد به نفس و غرور ملی هستند/تعیین اولویت هایی برای رفع مشکلات

رئیس جمهور گفت: استان مرکزی مهد پرورش انسان های فرهیخته و بزرگانی که در راس آنها حضرت امام خمینی(ره) و اساتیدی بزرگواری چون آیت الله اراکی و آیت الله حائری اراکی هستند، استان مرکزی استان مفاخر و سرداران بزرگ رشید اسلام است.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جریان سفر یکروزه هیئت دولت به استان مرکزی در بدو ورود به اراک در جمع خبرنگاران گفت: استان مرکزی دارای ظرفیت های بسیاری است از جمله قطب صنعتی بودن که نقش بسیار مهمی در پشتیبانی از دفاع مقدس داشته و بیش از ۶۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده است  لذا نقش این استان در پشتیبانی های فنی، صنعتی و تخصصی که در دفاع مقدس داشته بی دلیل است.

رئیس جمهور ادامه داد: استان مرکزی دارای صنایع سنگینی است که هرکدام از آنها نماد اعتماد به نفس و غرور ملی در کشور است و باید به صنایع و مراکز مهم صنعتی توجه ویژه ای شود.

رئیسی افزود: استان مرکزی مهد پرورش انسان های فرهیخته و بزرگانی که در راس آنها حضرت امام خمینی(ره) و اساتیدی بزرگواری چون آیت الله اراکی و آیت الله حائری اراکی هستند، استان مرکزی استان مفاخر و سرداران بزرگ رشید اسلام است.

رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: قبل از ورود به استان مرکزی بررسی هایی برای رفع مشکلات استان داشته ایم و گروه هایی اعزام شدند و نظرات و سخنان کارشناسان، نماینده  مقام معظم رهبری در استان، استاندار، مدیران پرتلاش استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شنیده شد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت هایی برای رفع مشکلات و نیازمندی های استان تعیین شده است افزود: علیرغم همه مشکلات استان مرکزی اما ظرفیت هایی بسیاری وجود دارد که یکی دیگر از این ظرفیت های مهم نیروی انسانی کارآمد، فرهیخته و مستعدی است که در استان مرکزی داریم.

رئیسی با بیان اینکه نیروی کارآمد استان خیلی خوب می تواند کارها را پیش ببرد و باید امکانات آن از طریق دولت فراهم شود خاطرنشان کرد: ان شاء الله در این سفر و در جلسانی که با مدیران و مسئولین استان خواهیم داشت تصمیماتی خواهیم گرفت که برخی در خود استان اعلام خواهد شد و برخی از آنها در مرکز به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *