امکان استفاده از ۷۰ سوله چندمنظوره استان مرکزی در مواقع بحران

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای ۷۰ سوله چندمنظوره است که می توان در مواقع بحران از آن بهره مند شد.

سردار محسن کریمی ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱  در  جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی که با حضور رییس سازمان  مدیریت بحران کشور برگزار شد، با اشاره به حضور ۲ هزار نیرو و ۱۲۷۰ گروه جهادی تخصصی در استان و مشارکت آنها در کمک به سیلزدگان در سیل اخیر، اظهار کرد: برای ساخت منازل آسیب دیده اعلام آمادگی می کنیم و با توجه به اینکه فرصت چندانی در اختیار نیست، امور اداری به سرعت انجام گیرد تا به مردم آسیب دیده کمک شود.

وی افزود: فرماندار فراهان با آگاهی دستور شکافت جاده را داد، اما متاسفانه برخی از افراد این تصمیم را عامل وقوع سیل بیان می کردند که لازم است که حتما توجیه و اقناع سازی مردم در این رابطه انجام گیرد.

کریمی با اشاره به سازماندهی گروه های جهادی جوان در بخش های مختلف، نیروهای مردمی و داوطلبان هلال احمر و سمن ها و … گفت: سازمان بسیج ساخت دو هزار سوله ورزشی چندمنظوره را در مساحتی بیش از دو هزار مترمربع در دستور کار خود قرار داد و در حال حاضر این سوله ها ساخته شده است و در استان مرکزی نیز ۷۰ سوله ساخته شد که کاربری آنها در حال حاضر ورزشی است، اما در حوادث می تواند کاربری دیگری داشته باشد و باید چنین اماکنی را توسعه داد.

وی اضافه کرد: در فضای مجازی شاهد اعلام شماره حساب هایی برای جذب کمک هستیم که بعضا شناخته شده نیستند، در شرایط بحران باید مدیریت مناسب اعمال شود تا احیانا سودجویی صورت نگیرد.


انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *