عمده خسارات سیل به بخش کشاورزی در اراک، فراهان و محلات بود/ بازسازی و بهسازی قنوات آسیب دیده انجام می شود

صفری گفت: عمده خسارات ناشی از سیل اخیر در شهرستان‌های اراک، فراهان و محلات به ویژه تخریب قنوات بوده که بحث بهسازی و بازسازی قنوات آسیب دیده آغاز شده است.

به گزارش نارخبر؛علی صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص خسارات سیل اخیر به بخش کشاورزی اظهار داشت: در حوزه کشاورزی در بخش‌های مختلفی خساراتی واردشده ازجمله در بحث دام که تعدادی تلفات داشتیم، همچنین بخشی از اراضی زراعی و باغی که دچار آب‌گرفتگی شدند و این مسئله در باغات انگور باعث ترشیدگی و افت کیفیت محصول خواهد شد.

وی افزود: برخی قنوات در اثر سیلابی شدن ریزش پیدا کردند که نیاز به بازسازی و بهسازی دارند همچنین تأسیسات آبیاری تحت‌فشار بعضاً دچار آسیب شدند و خساراتی نیز به جاده‌های بین مزارع در برخی شهرستان‌ها واردشده است.

صفری تصریح کرد: عمده خسارات ناشی از سیل اخیر در شهرستان‌های اراک، فراهان و محلات بوده و اقداماتی نیز انجام‌شده که بحث بهسازی و بازسازی قنواتی که به‌صورت کامل تخریب‌شده‌اند و آب در آن‌ها جریان ندارد را آغاز کرده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در فراهان ۴ قنات در حال بازسازی هستند که البته این کار تا حدودی زمان بر خواهد بود همچنین در شهرستان‌های تفرش و خنداب کار بهسازی برخی قنوات آغازشده است.

وی افزود: در بحث دام مشخصاً در روستای آهنگران بحث تأمین خوراک انجام‌شده و ۱۸۰ تن خوراک یارانه‌ای در حال توزیع است تا از شرایط روستا وضعیت فعلی خارج شود.

صفری با بیان اینکه آسیب‌هایی نیز به جایگاه‌های دام و ادوات کشاورزی واردشده که در حال جمع‌بندی خسارات هستیم تصریح کرد: دام‌های که بیمه هستند پس طی فرایندهای مربوطه خسارات پرداخت خواهد شد و حتی بعضی تأسیسات که بیمه هستند از این محل جبران خسارت خواهد شد اما در خصوص سایر خسارات و تلفات فعلاً ابلاغ خاصی صورت نگرفته و بعد از تصمیم‌گیری در سطح کلان به استان‌ها نیز ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *