اعلام آمادگی ۶۳ موکب استان مرکزی برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی

صفریان از اعلام آمادگی ۶۳ موکب استان مرکزی در داخل ایران و عراق برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ صفریان جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون ۶۳ موکب استان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اعلام آمادگی کردند.

صفریان با اشاره به اینکه موکب‌ها در داخل کشور و عراق  آماده ارائه خدمات به زائرین هستند اظهار کرد: از ۶۳ موکب استان مرکزی ۱۱ موکب در داخل کشور و مرز مهران و ۵۲ موکب در شهر‌های نجف، کربلا، سامرا، کاظمین و مسیر نجف به کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های موکب‌ها از ۱۰ شهریورماه آغاز می‌شود ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته این موکب‌ها روزانه ۴۲۰ هزار وعده صبحانه، ناهار و شام را بین زائران توزیع می‌کنند و هر روز ۳۵ هزار زائر نیز به مدت ۱۲ روز در موکب‌های استان اسکان داده می‌شوند.

جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی خاطرنشان کرد: همه موکب‌های که قرار است به زائران خدمت‌رسانی کنند باید در سامانه موکب داران ستاد عتبات عالیات ثبت‌نام کرده و مجوز و پروانه خدمت‌رسانی و فعالیت دریافت کنند و هیچ موکبی بدون داشتن مجوز حق فعالیت ندارد و کنترل و نظارت بر این‌ها با ستاد عتبات عالیات است.

به گزارش دیارآفتاب؛ پیش بینی می‌شود بیش از ۳ میلیون نفر زائر در اربعین حسینی داشته باشیم و حتی این رقم تا ۵ میلیون نفر هم برآورد شده است و زائران برای اعزام باید نکاتی را مدنظر داشته باشند از جمله اینکه گذرنامه هایشان باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و در غیر این صورت این افراد باید به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و گذرنامه هایشان را تمدید کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *