جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ساوه برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ساوه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش نارخبر به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساوه، جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان ساوه با حضور مهدی الیاسی فرماندار و حجت الاسلام و المسلمین جعفر رحیمی امام جمعه و اعضاء شورا روز یکشنبه بیست و سوم مرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا الیاسی ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر جلسه، در خصوص وظیفه مسوولین و آحاد افراد جامعه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت و اقامه نماز مطالبی بیان نمود.

فرماندار ساوه گفت: در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز به ویژه اهمیت اقامه نماز صبح جلسات درس اخلاق مدیران، مسوولین ادارات و سازمان ها در مساجد و بعد از اقامه نماز جماعت صبح برگزار گردد.

وی ادامه داد: مدیریت آموزش و پرورش با توجه به فرصت باقیمانده به شروع سال تحصیلی موضوع تامین امام جماعت روحانی مدارس را پیگیری و اداره تبلیغات اسلامی همکاری و اقدام لازم را در این خصوص داشته باشد.

وی گفت: با شروع سال تحصیلی مدیریت آموزش و پرورش پیگیری نماید اقامه نماز جماعت در مدارس حداقل هفته ای یک بار با حضور امام جمعه و مسوولین ادارات شهرستان در یک مدرسه برگزار گردد.

الیاسی افزود: کمیته برنامه ریزی شهرستان، بودجه و اعتبار لازم را به منظور توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شهرستان پیش بینی کند و دبیرخانه مربوط از طریق شورای برنامه ریزی استان پیگیری نماید.

این مقام مسوول افزود: در راستای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در ادارات و سازمان ها، هفته ای یک جلسه از جلسات شورای اقامه نماز ادارات شهرستان در یک اداره بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با حضور امام جمعه و اعضاء شورا در محل نمازخانه آن اداره برگزار گردد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *