۳۰ هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین در استان مرکزی ثبت‌نام کردند/ ثبت‌نام در سامانه سماح شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین

زاور گفت: تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار نفر عاشقان سفر اربعین در استان مرکزی در سامانه سماح جهت تشرف به سفر عتبات عالیات عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

علی اکبر زاور مدیر حج و زیارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: تاکنون نزدیک به ۳۰هزار نفر عاشقان سفر اربعین در استان مرکزی در سامانه سماح جهت تشرف به سفر عتبات عالیات عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

زاور اظهار کرد: زائران می بایست با ثبت شماره ملی و شماره شناسنامه سر گروه، پیامک این سامانه را دریافت و پس از واریز مبلغ ۱۸ هزار تومان به عنوان بیمه زائران ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح  شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین می باشد بیان کرد: هرگونه اطلاعات مربوط به سفر تنها از طریق سامانه سماح به اطلاع زائران خواهد رسید.

به گزارش دیارآفتاب؛ امسال سفر اربعین نه تنها به صورت هوایی، بلکه به صورت زمینی از مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی انجام می‌شود و مرز تمرچین هم در حال آماده‌سازی برای تردد زائران اربعین سال جاری است. بر اساس پیش‌بینی ستاد اربعین، امسال بیش از ۵ میلیون ایرانی در ایام اربعین به عراق سفر می‌کنند. این امر در حالی است که سال گذشته عراق از پذیرش تعداد محدودی زائر ایرانی آن هم فقط به صورت هوایی موافقت کرد و سال ۹۹ نیز با توجه به شیوع کرونا هیچ زائر ایرانی در اربعین به عراق اعزام نشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *