رفع نواقص محورهای تردد زائران کربلا در دستور کار راهداری ساوه است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه گفت: آماده‌سازی محورهای مواصلاتی تردد زائران کربلا و رفع نواقص این جاده‌ها با هدف سهولت در رفت و آمد از اولویت‌های راهداری ساوه محسوب می‌شود.

به گزارش نار خب به نقل از «ابراهیم مردانی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه شهرستان ساوه از مسیرهای اصلی تردد زائران اربعین سید و سالار شهیدان می باشد، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان با تمام توان در حال انجام اقدامات لازم برای تسهیل سفر زائران کربلا است.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین فعالیت‌های این اداره شامل آماده سازی مسیرها و محورهای اصلی تردد زائران شامل آزادراه ساوه-تهران، آزادراه ساوه-همدان (کربلا) و جاده قدیم ساوه – همدان است که اقداماتی همچون رفع نواقص، روشنایی‌های جاده ای، خاکریزی و تسطیح شانه راه و رفع نقاط پرتگاهی، شستشوی تابلوها، نظافت سطح و حاشیه راهها و  احیای خط‌کشی در دستور کار است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه ادامه داد: نظارت بر ارائه خدمات مطلوب به زائران در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و آماده سازی راهدارخانه ها و نمازخانه‌های بین راهی از دیگر برنامه‌های راهداری ساوه است و انجام اقدامات فرهنگی متنوع برای رفع خستگی و ارتقای ایمنی سفرها انجام می‌شود.

مردانی از آماده باش راهداری شهرستان ساوه و استفاده‌ از حداکثر توان و ظرفیت ناوگان اتوبوسی شرکت‌های حمل و نقل مسافربری ساوه جهت جابجایی زائران کربلا خبر داد.

وی بیان کرد: در حال حاضر روزانه با توجه‌ به‌ تقاضای سفر، اتوبوس‌های مورد نیاز تامین و به سمت مرزهای غربی اعزام می‌شوند و برای برگشت مسافرین نیز تمام اتوبوس‌های موجود به پایانه‌های مرزی اعزام می‌شوند و نرخ کرایه رفت از ساوه تا مرز مهران  با یک وعده غذایی ۴۵۰ هزار تومان است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *