شهردار ساوه: بسیاری از کارهای معطل مانده شهری در حال انجام است

شهردار ساوه گفت: امروز بسیاری از کارهای چندین ساله معوقه و معطل مانده شهر در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، امیر رضا یوسفیان شب گذشته در آیین افتتاح رمپ و لوپ های پل الغدیر اظهار کرد: امروز بسیاری از کارهای چندین ساله معوقه و معطل مانده شهر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه درجه ۱۰ شهرداری ساوه درجه ای است که آن را می توانیم با شهرهایی مانند زنجان  مقایسه کنیم، افزود:  در بحث ماشین آلات که به عنوان لجستیک در جای جای سازمان های شهرداری می باشد، تاکنون بالای ۸ میلیارد تومان هزینه کرده ایم اما بازهم به وضعیت مناسب نرسیده ایم.

وی یادآور شد: ما در شهرداری ساوه از ماشین آلات سبک و سنگینی داریم که بیش از ۶ سال متوقف هستند تا  دو کارخانه فرسوده آسفالت که یکی از آنها راه اندازی شده و یکی دیگر  نیز در حال راه اندازی است و جای این سوال است که در کدام  دوره شهرداری ما مانند الان ذخیره قیر یارانه ای داشته ایم؟ با وجود حدود ۱۴۰۰ شهر در کشور که همه نیازمند به قیر برای جامعه هدف خود هستند.

یوسفیان اظهار داشت: خدمت رسانه ها عرض کردم که بروید و سامانه “سنا” را پیگیری کنید زیرا ما گفته بودیم که سه شهر  کرمان، اهواز و ساوه بیشترین قیر رایگان کشور را گرفته اند که این نتیجه پیگیری و تلاش بوده است.

وی گفت: خوشبختانه مدیران ما طهارت نفس دارند  و به حرام و حلال معتقدند و در این وضعیت سخت داریم کار می کنیم.

شهردار ساوه تصریح کرد: در همین استان برخی شهرداری ها ۵ ماه حقوق معوقه دارند و شهرهای دیگری هستند که ماهها حقوق هم ندادند اما شهرداری ساوه به لطف خدا و تلاش همکاران توانسته ایم حقوق پرسنل را به موقع پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: کارخانه پردازش ساوه را مشاهده کنید که چند سال خوابیده است؟ و  یک پروژه لوله گذاری هدایت آب های سطحی به عمق ۴ متر برای شهرداری حدود ۹ میلیارد تومان هزینه در بر دارد چرا که فاضلاب جاری شهر در این منطقه جنوب شهر تبدیل به علوفه و مصرف دام سبک و سنگین می شود و گوشت آن سر سفره مردم می آید.

وی با بیان اینکه انواع آلاینده های سرطان زا در  فاضلاب این شهر سالهاست که جاری است، گفت: ما دیکته می نوسیم غلط دارد و هرکس جرات دارد که بنویسد بسم الله، این کارهای معوقه شهرداری است که مدتهاست معطل مانده و ما امروز در مدیریت شهری می توانیم ادعا کنیم که کارهای شناسنامه دار مانند پروژه آب های سطحی را داریم به ثمر می رسانیم.

یوسفیان اضافه کرد: چند سال است که عباس آباد جنوبی شکل گرفته و ۲۳۰ خانواد در آن سکونت دارد و روز گذشته با پیگیری های انجام شده این رودخانه را متروکه اعلام کردیم و سوال این است که طی این سالها چرا نتوانستید، انجام دهید؟ 

شهردار ساوه ابراز داشت: کسانی که نقدهای غیر منصفانه می کنند لازم است در جریان این اقدامات باشند که چند سال این منطقه رودخانه هست؟ چون رودخانه متروکه کردن فرایند قانونی دارد  ولی با پیگیری های صورت گرفته انجام شد و انشااله می رویم در چنین روزی عملیات آسفالت و خدمت به مردم شریف منطقه عباس آباد جنوبی را هم در حضور شورای ششم برگزار کنیم.

 یوسفیان با بیان اینکه خوشبختانه شورای ما شورای نقد و پای کاری است، تصریح کرد: وضعیت تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی ما که با جان مال مردم سروکار دارند فرسوده و نیازمند بازسازی است.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی دوستان در شورای معاونین مصوب کردند که هر دو هفته یک پروژه متوسط آماده و  تقدیم اهالی مناطق مختلف شهری داشته باشیم، به امید آنکه این پروژه ها را از قالب متوسط به پروژه های بزرگ شهری و زیرساختی برسانیم.

وی خاطرنشان ساخت: یوسفیان افتخار دارد که در سال ۱۳۸۰ یادمان خدمت در بین کلانشهرهای کشور را از دست ریاست جمهوری گرفته است و یقین دارم که استحقاق ساوه بیشتر از آن شهرها می باشد. 

 یوسفیان اظهار کرد: در نشست خبری با خبرنگاران من عرض کردم که ما ۵۷  و ۴ درصد افزایش حقوق بدون مبنا داشتیم و شما رفتید و نوشتید که شهرداری ساوه حقوق نجومی دارد،  مگر نمی گویید حقوق نجومی، لطفا آدرس دهید.

وی با بیان اینکه وقتم را برای حاشیه صرف کنم یا متن؟ گفت: متن خدمت است و حاشیه تنش و اتفاقات نامبارک است لذا بروید و در این فضای کشور حقوق شرکت ها و موسسات را بررسی و حقوق نیروهای زحمتکش شهرداری را نیز بررسی کنید لطفا آدرس دهید و نجومی را تعریف کنید.

وی تصریح کرد: نمایندگان شما به عنوان ناظر حضور دارند، نظارت ماده ۸۰،  لیست  های بانکی پرداخت حقوق نیروهای شهرداری همه موجود است و ما معتقدیم که امروز کار می شود و برخی به دنبال سنگ اندازی هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *