کشف ۱۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری در خرید اینترنتی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان از کشف ۱۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری اینترنتی در بستر کانال های تلگرامی خبر داد.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ “احسان آنقی”در تشریح این خبر بیان داشت :در پى مراجعه فردی به پلیس فتا و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى فردی ناشناس از طریق درج آگهی دروغین، پیگیرى موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی اعلام کرد که در یکی از سایت‌های آگهی محور، با یک آگهی تحت عنوان فروش لپ تاپ برخورد کرده‌ و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، وی مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال وجه به عنوان بیعانه از شاکی درخواست می‌کند و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی پیام‌ها و تماس‌های تلفنی متقاضی نبوده است.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی، در این رابطه یک نفر متهم مورد شناسایی قرار گرفته و در یکی از محله های شهر تهران دستگیر شد.

سرهنگ آنقی با اشاره به اعتراف متهم به ۱۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شاکی افزود: همانطور که در قوانین سایت‌های تبلیغاتی ذکر شده است این سایت‌ها هرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکى و بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

وی در پایان با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا بیان داشت: دریافت مشاوره و اطلاع از ترفندهای کلاهبرداران در راستای پیشگیری از وقوع جرم و زیان مالی بهترین گزینه است و کاربران می توانند با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس گرفته و از خدمات مرکز فوریت های سایبری پلیس بهره مند گردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *