۱۷ شهریور برگی غرور آفرین از دفتر انقلاب اسلامی ایران است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۱۷ شهريوماه يادآور ايثار و از جان گذشتگي شهدايي است كه با نثار خون خود، ميدان ژاله را ميدان تحقق دلاورمردي و رشادت كردند كه تا روزگار باقي است، نام آنها بر تارك تاريخ اين مرز و بوم به عنوان نگهبان انقلاب اسلامي و پيش قراولان فجرآفرين خواهد درخشيد.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بیانیه‌ای ۱۷ شهریوماه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثار خون خود، میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت کردند که تا روزگار باقی است، نام آنها بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان نگهبان انقلاب اسلامی و پیش قراولان فجرآفرین خواهد درخشید.

این بیانیه می افزاید: چهل و چهار سال قبل، درست در چنین روزهایی، مردم کشور ما در گیرودار چند راهپیمایی بزرگ بر ضد حکومت ستمشاهی و دیکتاتوری پهلوی بودند که در نهایت، حادثه خونین قیام ۱۷ شهریور در میدان ژاله سابق تهران به دست گارد دژخیمان ارتش رژیم خودکامه پهلوی رخ داد و عاشورا بار دیگر در شهریور تکرار شد و میدان ژاله به خون نشست و میدان شهدا نام گرفت.

در ادامه آمده است: هفدهم شهریور ۱۳۵۷، فرزندان ملت با یقین و باورمندی به هدفشان، در کربلای ژاله در محاصره دشمن قرار گرفتند. در میدان ژاله، باران سرب و گلوله بود که بر سر میهمانان خدا فرو می‏ ریخت آنان که از آزمون رمضان پارسا و پاکیزه گذشتند و به شکرانه این نعمت، نماز فطر شکر را با هم به جای آوردند. مردم پاک‏دلی که در واقعه هفده شهریور جان خویش را سپر بلای انقلاب و اهداف والای آن کردند، مجاهدانی غیور بودند که ایمان در دل هایشان راه یافته بود؛ شیر دلانی که نه برای دنیا، بلکه برای وعده های الهی به پا خاستند و مقابل رژِیم ستمشاهی ایستادند. سلام بر حماسه‏ سازان ۱۷ شهریور، بزرگ مردانی که عاشقانه شربت شهادت نوشیدند و مشتاقانه به دیدار پروردگارشان شتافتند. درود بر جوانان پاک‏دل که روز خونین کربلای ۱۷ شهریور ۵۷ را، به روز سقوط کامل رژیم سفّاک ستمشاهی تبدیل کردند و به درستی ۱۷ شهریور، غریو خونین عاشقان شهادت، طاغوت‏ شکن و تاریخ‏ ساز شد و به عنوان عامل تسریع کننده در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ نقش تعیین کننده ای ایفا کرد. یوم اللّه‏ ۱۷ شهریور، حماسه جاوید کربلا و نوید پیروزی خون بر شمشیر را دیگر بار تجسم عینی بخشید. اینک برماست که این روز را گرامی بداریم و خاطرات جمعه سیاه و لاله های سرخ را هرگز فراموش نکنیم. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان تاکید مینماید ، هفدهم شهریور ۱۳۵۷، برگی غرور آفرین از دفتر انقلاب اسلامی ایران است.

در ادامه بیانیه آمده است: تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده است. هفدهم شهریور یکی از آن روزهاست که چون قطره های خون بر برگ های تقویم انقلاب ماندگار شده اند، خونی که با گذشت زمان نمی‏ خشکد و از جوشش نمی‏ افتد، بی شک انتظار از مردم انقلابی استان این است که ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ی شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی به ویژه شهدای والامقام هفدهم شهریور، با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق نموده و گذشته پرافتخار شهدای انقلاب اسلامی را به عنوان چراغ راه آینده ی خود قرار دهند و با بزرگداشت این گونه ایام و زنده نگه داشتن پیام های جاودانه و راهگشای آن، کشور، نظام و انقلاب اسلامی خود را بیمه کنند.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *