۹ هزار و ۸۶۷ زائر ابا عبدالله الحسین (ع) از استان مرکزی به مرز مهران اعزام شد

دیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۹ هزار و ۸۶۷ زائر ابا عبدالله الحسین(ع) برای شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین از ابتدای شهریورماه تاکنون توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای این استان به مرز مهران اعزام شدند

به گزارش نارخبر،«مهرداد جهانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این زائران توسط ۳۰۳ دستگاه اتوبوس از استان مرکزی به مرز مهران اعزام شدند.

وی ادامه داد: یک هزار و ۸۴۰ نفر این افراد شانزدهم شهریورماه امسال با ۵۵ دستگاه اتوبوس از استان مرکزی به مرز مهران اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: هفت هزار و ۷۳۹ نفر از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) در این مدت از شهرستان اراک مرکز این استان به مرز مهران اعزام شدند که یک هزار و ۲۷۷ نفر این زائران روز گذشته در قالب ۴۰ دستگاه اتوبوس به مرز جابه جا شدند.

وی اصلی ترین پایانه مسافری برای اعزام زائران به عتبات عالیات در استان مرکزی را پایانه مسافربری شهرستان‌ها اراک، ساوه و خمین عنوان کرد و گفت: فعالیت میزخدمت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان در پایانه مسافربری استان از هفته گذشته آغاز و چهار نفر از همکاران این اداره کل به صورت شبانه روزی برای نظارت بر فروش بلیت و ساعت حرکت اتوبوس‌ها در این میزخدمت حضور دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) خواست به دلیل پیش‌بینی ناوگان حمل و نقل در مرزهای غربی کشور از همان مرزی که به عتبات عالیات سفر می کنند از همان مرز به کشور بازگردند.

جهانی افزود: همچنین نیاز است در راستای پیش بینی ناوگان حمل و نقل در مرزهای ورودی، زائران پیش از سفر از عتبات عالیات به سمت مرزهای کشور مرز مورد نظر را به شماره ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.

روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *