۱۵۴ طرح نیمه‌ تمام صنعتی بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان مرکزی شناسایی شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۱۵۴ طرح نیمه‌ تمام صنعتی با پیشرفت‌ فیزیکی بالای ۹۰ درصد در این استان شناسایی شده که سرعت‌بخشی به تکمیل آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش نارخبر«علی جودکی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌های تولیدی و صنعتی بیش از ۸۱  هزار و ۵۲ میلیارد ریال است و در صورت بهره‌برداری کامل، پنج هزار و ۱۶۷ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: شهرستان اراک با ۵۰  طرح و هزینه کرد ۱۲ هزار و ۶۰۶ میلیارد ریال بیشترین طرح های نیمه تمام‌ صنعتی و شهرستان شازند با ۲ طرح و هزینه کرد ۸۵ میلیارد ریال  به‌ لحاظ تعداد، سرمایه‌ و اشتغال کمترین طرح‌های صنعتی نیمه‌ تمام استان مرکزی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کل اداره صنعت معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: بیشترین میزان اشتغال با ۲ هزار و ۹۴ نفر مربوط به شهرستان ساوه و کمترین آن با ۱۵ اشتغال مربوط به شهرستان شازند است.

جودکی مجموع طرح‌های نیمه تمام صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استان مرکزی را ۳۸۳ مورد عنوان کرد و گفت: مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌های تولیدی و صنعتی بیش از ۱۶۴  هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال است و در صورت بهره‌برداری کامل، ۱۴ هزار و ۱۴۳ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط ‌و بزرگ در مناطق مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *