میراحمدی: دستگیرشدگان اغتشاشات از این به بعد تا زمان محاکمه آزاد نخواهند شد/ برخورد قاطع پلیس، مطالبه مردم است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: از این به بعد دستگیرشدگان صحنه اغتشاشات، تا زمان محاکمه دیگر به هیچ وجه آزاد نخواهند شد و دادگاه‌های آن‌ها به سرعت برگزار می‌شود و احکام بسیار قاطع و بازدارنده‌ای برای آن‌ها صادر خواهد شد.

به گزارش نارخبر؛سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر، اتاق جنگ و فرماندهی صحنه در دست آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان آن‌ها بوده است، گفت: دشمنان می‌خواهند امنیت و ثبات داخل کشور را مورد هدف قرار دهند و نقاط مختلف کشور را ناامن کنند؛ برای آن‌ها مهم نیست که این ناامنی برای فرد با حجاب است یا برای فرد کم‌حجاب یا اینکه برای شیعه است یا سنی.

وی افزود: از نگاه دشمنان این ناامنی باید برای هر محله و نقطه‌ای، توسعه پیدا کند. مهمترین مسئله جنگ روانی است که دشمنان با استفاده از رسانه‌های خودشان و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی که برای این رسانه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان انجام داده‌اند، آن را پیش می‌برند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان در اغتشاشات اخیر به طور ویژه پروژه کشته‌سازی را پیش می‌برند، اظهار کرد: دشمنان به شکل بی‌سابقه با همه ظرفیت‌های خودشان به صورت آشکار و غیر آشکار به میدان آمدند؛ دشمنان ما امروز هیچ ابایی ندارند که اعلام کنند که همه ظرفیت‌های مالی و رسانه‌ای خودشان را برای بی‌ثبات‌سازی ایران به کار گرفته‌اند.

میراحمدی با بیان اینکه بحمدالله با هوشیاری مردم توطئه‌های دشمنان خنثی شده است، گفت: روز گذشته (۱۶ مهرماه) جز در شهرهای تهران و سنندج که شاهد ناآرامی‌های مختصری بودیم، در تمام کشور آرامش و امنیت کامل برقرار بود و حقیقتاً دشمن در این توطئه جدید نیز با شکست مواجه شده است.

وی با اشاره به مطالبه مردم از دستگاه انتظامی و امنیتی برای ازبین بردن ناامنی‌های اخیر، تصریح کرد: در روزهای گذشته برای دانش‌آموزان و دانشجویان مشکل به وجود آمده و برای کسب‌وکار مردم نیز نگرانی‌هایی ایجاد شده و این اغتشاشات تاثیرات منفی بر فعالیت‌های اقتصادی مردم گذاشته است؛ مردم مکرراً درخواست دارند که هر چه زودتر ریشه این ناامنی‌ها که به طور مختصر در کشور ایجاد شده، خشکانده شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه روز گذشته اغتشاش‌گران برای برخی از کسبه تهران ایجاد مزاحمت کردند، اظهار کرد: ان‌شاءلله به طور قاطع با این اغتشاشگران برخورد خواهد شد؛ از این به بعد دستگیرشدگان صحنه اغتشاشات، تا زمان محاکمه دیگر به هیچ وجه آزاد نخواهد شد و دادگاه‌های آن‌ها به سرعت برگزار می‌شود و احکام بسیار قاطع و بازدارنده‌ای برای آن‌ها صادر خواهد شد.

میراحمدی ادامه داد: ان‌شاءالله به طور قاطع با عوامل ایجادکننده ناامنی‌ که تلاش می‌کنند آن چیزی که دشمنان ملت ایران به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی می‌کنند را در کف خیابان‌های ایران پیاده کنند، برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمنان برای تحریک احساسات مردم دست به کشته سازی می‌زنند، تأکید کرد: به این دلیل که اغتشاشگران به دنبال کشته‌سازی هستند، حتماً مردم عزیز ما از جمع اغتشاشگران فاصله بگیرند تا خدایی نکرده آسیبی از طرف اغتشاشگران متوجه آنها نشود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: تمامی عناصر اغتشاشگر باید بدانند که وقتی آشوبی را در کشور ایجاد می‌کنند و دست به فرار می‌زنند، حتماً دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دیر یا زود به سراغ آنها می‌روند و امکان ندارد که فرد اغتشاشگری اقدامی انجام داده و فرار کند و دیگر دستگیر نشود.

وی ادامه داد: حتماً دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی با توجه به شیوه و شگردهای شناسایی که دارند، این افراد را پیدا می‌کنند و به طور قطع با آنها برخورد خواهد شد.

میراحمدی بیان کرد: خانواده های محترم به ویژه عزیزانی که دارای فرزند دانش‌آموز یا دانشجو هستند، باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا فرزندانشان در دام اغتشاشگران و کسانی که پیاده نظام اجرای طرح‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند، قرار نگیرند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه بحمدالله مردم با هوشیاری کامل صف خودشان را کاملاً از اغتشاشگران جدا کردند، گفت: امروز یکی از مطالبات جدی مردم این است که فراجا قوی‌تر، سریع‌تر و قاطع‌تر با عناصر مخل امنیت برخورد کنند.

وی با تاکید بر اینکه فراجا با قاطعیت و به‌خوبی در حال مقابله با اغتشاشگران است، اظهار کرد: فراجا در عین قاطعیت، در حال مدارا کردن است تا با توجه به سناریوهای کشته سازی که دشمنان در تعقیب آن هستند، در اغتشاشی که ناگهان یک جمعی انجام می‌دهند و ظرف چند دقیقه نیز دست به فرار می زنند، فرد بی‌گناهی قربانی نشود.

میراحمدی بیان کرد: فراجا با هوشمندی، درایت و قاطعیت صحنه را مدیریت می‌کند و جای نگرانی نیست و بحمدالله آرامش و امنیت کامل در کشور برقرار است و این مواردی که به صورت لکه‌ای در چند نقطه پیش می‌آید، به این صورت است که ۲۰ یا ۳۰ نفر در یک مدت کوتاه اقدامی را انجام می‌دهند و دست فرار می‌زنند اما از نظر رسانه‌ای این مسائل را بسیار برجسته می‌کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: فراجا به خوبی و با قاطعیت می‌تواند با اغتشاشگران برخورد کند و تاکنون نیز این کار را انجام داده و هر جا نیز که لازم بوده، عزیزان بسیج در حد نیاز کمک کردند.

میراحمدی با اشاره به اقدامات اغتشاشگران برای اختلال در کسب‌وکار مردم، بیان کرد: امروز یکی از برنامه‌های دشمن این است که عزیزانی که مشغول فعالیت اقتصادی در بازار، خیابان یا هر جایی هستند، احساس ناامنی کنند و دست از فعالیت بردارند که این توطئه‌شان با شکست مواجه شده و بحمدلله در تمام کشور فعالیت اقتصادی مردم به خوبی انجام می‌شود و بازارها فعال هستند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در پایان اظهار کرد: ان‌شاءالله این مسائل اخیر به زودی حل شده و با بقایای اغتشاشگران برخورد خواهد شد تا اندک ناآرامی‌های باقی مانده تمام شود.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *