اشتغالزایی و مهارت‌آموزی به زندانیان گامی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی

فرماندار ساوه گفت: اشتغالزایی، مهارت آموزی و توانمندسازی زندانیان راهبرد موثر و گامی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش نارخبر ،مهدی الیاسی در جریان بازدید دادستان و جمعی از مسئولان شهرستان ساوه از مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کشت محصول استراتژیک پسته در این مجتمع با علم روز و با استفاده از دانش کافی دست اندرکاران این مجتمع صورت می‌گیرد.

وی به شرایط مستعد شهرستان ساوه برای کشت محصول پسته اشاره کرد و افزود: اقلیم آب و هوایی مساعد و همخوانی مناسب کشت پسته با اراضی کشاورزی شهرستان ساوه مزیتی برای این منطقه است تا علاوه بر اختصاص گرفتن بخشی از اراضی به کشت این محصول استراتژیک در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان تاثیرگذار باشد.

فرماندار ساوه در ادامه با اشاره به اینکه مجتمع کشت و صنعت کوثر به عنوان یکی از واحدهای بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور، از مجموعه‌های وابسته به قوه قضائیه است، اظهار کرد: این مجتمع در حوزه اشتغالزایی و توانمندسازی زندانیان با هدف اصلاح، تربیت و ایجاد زمینه بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه تاسیس شده است.

وی افزود: توانمندسازی و مهارت آموزی زندانیان با ایجاد اشتغال و نیز اجرای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در این مجتمع موجب شده است که بخشی از معضلات اجتماعی زندانیان رای باز و خانواده آنان برطرف شده و ضمن بازگشت به جامعه از یک شغل آبرومند و جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار شوند.

الیاسی با تقدیر از فعالیت دست اندرکاران مجتمع کشت و صنعت کوثر اظهار کرد: این مجموعه کارآفرین و اشتغالزا مسیر حرکت خود را در مسیر توسعه و رشد ماموریت‌هایی که دارد شتابان کرده است.

وی افزود: ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان در مجتمع کشت و صنعت کوثر موجب خواهد شد که زندانی چه در دوران محکومیت و چه پس از آن با درآمدزایی بتواند بخشی از نیاز معیشتی خود و خانواده را برطرف کند تا خانواده در نبود وی به دلیل مشکلات مالی دچار آسیب‌های اجتماعی احتمالی نشود.

وی از مسئولان شهرستان و مدیران دستگاههای خدمات رسان نظیر جهاد کشاورزی، امور آب، شرکت توزیع برق، راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست تا نسبت به تسریع در رسیدگی به مطالبات و خواسته های مجتمع کشت و صنعت کوثر به منظور افزایش میزان اشتغال و نیز افزایش سطح تولید محصولات کشاورزی به ویژه توسعه باغات پسته تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *