تعداد درختان طرح شجره طیبه در استان مرکزی به ۵۵۰۰ اصله رسید

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی از پلاک کوبی پنج هزار و ۵۰۰ اصله درخت در طرح شجره طیبه در این استان خبر داد.

به گزارش نارخبر مجید مومنی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری طرح شجره طیبه در شهرستان ساوه به عنوان پایلوت استان مرکزی، اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح در سالیان گذشته تاکنون افزون بر چهار هزار و ۴۰۰ اصله درخت به همت باغداران پلاک کوبی شده تا میوه حاصله از این درختان به کمیته امداد اهدا و بین نیازمندان توزیع شود و بر سر سفره آنان قرار گیرد.

وی افزود: بیش از هزار و ۱۰۰ اصله درخت نیز در همایش امسال طرح شجره طیبه توسط باغداران به کمیته امداد اهدا که در مجموع آمار درختانی که مشمول طرح شجره طیبه شدند به پنج هزار و ۵۰۰ اصله درخت افزایش یافت.

مومنی بیان کرد: از ۸۰۵ روستای استان مرکزی طرح جمع آوری زکات توسط مبلغین افتخاری انجام می شود که در سال جاری در تمامی روستاها این طرح اجرایی شده و بیش از ۳۰ میلیارد تومان توسط جامعه روستایی در قالب زکات به محرومین کمک شده است.

وی توانمندسازی خانواده ها را رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و افزود: اشتغال و مسکن دو مولفه برای توانمندسازی جامعه هدف تحت پوشش این نهاد است و در خصوص ایجاد اشتغال در حال حاضر ۱۷ هزار و ۲۰۰ طرح اشتغال در سطح استان تحت نظارت کمیته امداد است. در سال جاری افزون بر دو هزار فرصت شغلی ایجاد و حدود هفت هزار نفر به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی معرفی شدند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی اعتبار در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال در استان را ۴۶۰ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: هزار و ۸۰۸ مسکن در حال ساخت است و در شهر مهاجران نیز قرار است ۷۰۲ واحد احداث شود.

وی از خیرین استان مرکزی به ویژه شهرستان ساوه خواست تا اراضی مازاد خود را برای احداث مسکن جهت محرومان در اختیار کمیته امداد قرار دهند تا به همت بسیج سازندگی، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی برای نیازمندان سرپناهی احداث شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *