نماز جمعه کانون بصیرت افزایی و قرارگاه فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: نماز جمعه مظهر اتحاد و همدلی، کانون بصیرت افزایی و قرارگاه فرهنگی جامعه است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی سه شنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱ در گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی که در امامزاده سید اسحاق علیه‌السلام ساوه برگزار شد، اظهار کرد: نماز جمعه موتور محرک فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و امامان جمعه نقش بسزایی در تحقق کارکردهای این نهاد دارند.

وی خواستار سرمایه گذاری در نماز جمعه به عنوان پایگاه فرهنگی و سیاسی شد و بیان کرد: تقویت صراط مستقیم و طرد کردن گمراهان و منافقان رسالت مهم نماز جمعه است. نماز جمعه یک سند با عظمت و مایه افتخار نظام اسلامی و کانون سیاسی، عبادی، اجتماعی، خدمت به مردم، احسان و نیکوکاری، پایگاه وحدت و عزت همگان است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه سنگر عزت و شرف است، اظهار کرد: امامان جمعه باید مانند چراغ پرنور در جامعه نورافشانی کنند تا آرامش و اعتماد عمومی در جامعه ایجاد و تقویت شود.

امام جمعه اراک با بیان اینکه نماز عبادی سیاسی جمعه پل ارتباطی بین مردم و نظام اسلامی است، گفت: نماز جمعه مایه امید مستضعفان و مایه وحدت، عزت و شرف همه مسلمانان، کلاس تعلیم و تربیت، کلاس آگاهی بخشی و بصیرت و دانشگاه اهل بیت (ع) است.

وی افزود: بعداز ۱۴۰۰ سال خدای تعالی فرصت دیگری داد تا با تشکیل نظام اسلامی چراغ نماز جمعه در حکومت اسلامی روشن شود. باید فرصت شناس باشیم و از این فرصت با برنامه ریزی صحیح استفاده بهینه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: دشمنان اسلام از ابتدای شکل‌گیری انقلاب به دنبال ضربه زدن به نظام و اسلام بوده و هستند و ترفندها و توطئه‌های گوناگونی را برای انزوای انقلاب عملیاتی کردند. اما ملت ایران برای پایداری انقلاب، با بصیرت و هوشیاری توطئه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی کردند.

وی بیان کرد: امروز شرایط خاصی در کشور، منطقه خاورمیانه و حتی در سطح بین‌المللی حاکم است و عبور از این مقطع نیاز به همدلی و هوشیاری هرچه بیشتر دارد و در سایه وحدت و ولایتمداری است که فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی و نقش بر آب می‌شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه با بیان اینکه حوادث اخیر نشانگر برنامه ریزی قبلی و سناریوی از پیش طراحی شده از سوی دشمن و معاندین انقلاب است، افزود: دشمن اعتقادات ملت را نشانه گرفته است اما غافل از آن است که الگوی این ملت اهل بیت علیه السلام و سیره علوی و فاطمی است و این الگوی ارزشمند، دشمن را در عملی کردن نقشه‌های خود ناکام خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه کشور ظرفیت‌های زیادی در ابعاد گوناگون دارد و به فعل درآوردن ظرفیت‌ها نیاز به همت والا و اراده جمعی است، افزود: نباید برای تامین کالایی نظیر روغن نباتی وابسته باشیم. افزایش سطح زیر کشت کلزا موجب قطع وابستگی به خارج از کشور برای تامین روغن نباتی خواهد شد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: افزایش بهره‌وری، مجاهدت، صرفه جویی و قناعت پیشه کردن از راهکارهای بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه کشور است و باید از همه توان و ظرفیت خود برای پیشرفت و توسعه ایران اسلامی استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی نیز گفت: گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی به میزبانی شهرستان ساوه با هدف بررسی مطالبات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با ائمه جمعه سراسر کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام هادی میرزایی افزود: اتخاذ سازوکار ارتباط با جوانان و نوجوانان یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب است که ائمه جمعه به عنوان نخبگان جامعه و نمایندگان رهبری وظیفه دارند در تحقق این مطالبه نقش آفرینی کنند.

وی بیان کرد: حضور ائمه جمعه در مدارس نقاط مختلف استان یکی از ماموریت‌هایی است که در این جلسه مطرح و مقرر شد مطالبات جوانان و نوجوانان با حضور میدانی امامان جمعه شنیده شده و مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه ساوه نیز با بیان اینکه جهاد تبیین، جریان سازی دشمن را خنثی خواهد کرد، افزود: جهاد تبیین به قشر خاصی محدود نمی‌شود و یک تکلیف عمومی برای همه عناصر انقلابی مومن، متدین و  دلسوز نظام اسلامی است.

حجت الاسلام جعفر رحیمی افزود: نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی است و روشنگری و جهاد تبیین محوری ترین وظیفه نهاد نماز جمعه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: ملت ایران بار دیگر نشان دادند که هر زمان گوش به فرمان ولی فقیه باشند توطئه های دشمنان نقش بر آب خواهد شد. روشنگری و بصیرت افزایی رهبر معظم انقلاب با تحلیل اتفاقات اخیر موجب شد تا مردم در آزمون دشمن شناسی آگاهانه عمل کرده و اجازه ندهند معاندین نظام به خواسته‌های شوم خود دست پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *