۱۳ آبان روز بازخوانی و تبیین جنایات استکبار جهانی است

امام جمعه ساوه گفت: ۱۳ آبان روز بازخوانی و تبیین جنایات استکبار جهانی و فرصتی برای رسواکردن سیاست‌های خصمانه آمریکا و اسرائیل جنایتکار است.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی جمعه ۱۳ آبانماه ۱۴۰۱ در خطبه‌های نماز جمعه ساوه و در جمع نمازگزاران شرکت کننده در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان در مصلی امام علی (ع) به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرده و افزود: روز ۱۳ آبان، روز ماندگار در تاریخ انقلاب عاشورایی ملت بزرگ ایران و حاوی پیام برای بشریت تحت ظلم و ستم طاغوتیان و یزیدیان زمان، روز فریاد، مبارزه و اقدام عملی علیه استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه سیزدهم آبان، روز تبلور، بیداری و هوشیاری ملت بزرگ ایران و روز فریاد علیه استکبار و تبیین شعار مرگ بر آمریکا در فضای آسمان ایران اسلامی است، اظهار کرد: تبعید امام به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ ، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سه رویداد متفاوت بودند. ولی هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند.

خطیب نماز جمعه ساوه با بیان اینکه هویت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار جهانی و عوامل آن است، اظهار کرد: به همین دلیل این روز تحت عنوان روز ملی مبارزه با استکبار نامیده می‌شود و ملت بزرگ ما هیچ موقع جنایات آمریکا را از ذهن خود پاک نخواهند کرد. اگر به روز شمار تاریخ انقلاب از قبل سال ۴۲ تا امروز نگاه کنید صفحه‌ای از خیانات وجود ندارد مگر اینکه در آن صفحه نام آمریکا وجود دارد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، در سخنرانی‌ها و رهنمودهای خود، از موضوعی به نام “افول آمریکا” سخن گفته‌اند و باید گفت که آمریکای امروز از آمریکای ۴۳ سال قبل، که انقلاب ایران پیروز شد، به مراتب ضعیف‌تر شده و قدرت آمریکا رو به افول است.

وی گفت: دسیسه‌های آمریکا از قدیم الایام راه اندازی فتنه‌های قومی و مذهبی، نفوذ دادن لیبرال‌ها در دولت و مجلس و…، ساماندهی ترورهای کور و شهادت هفده‌هزار انسان بی‌گناه، فتنه مذهبی در قالب مرجع سازی، کودتای نوژه، واقعه طبس، جنگ تحمیلی هشت ساله، تاسیس سازمان مخوف ساواک، تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران، مصادره اموال ایران، همه اینها برای اثبات خوی درندگی و وحشی‌گری آمریکا است، لذا با توجه به این جنایت شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار همچنان به عنوان اصلی ترین و مهمترین شعار مردم ما بویژه در یوم الله بزرگ ۱۳ آبان است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: به لطف الهی امروز ملت ایران، مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان پاسخ اراجیف رئیس جمهور آمریکا را با مشت‌های گره کرده خود دادند. در واقع مهمتر از ضررهای اقتصادی آمریکا و اتباع بین‌المللی و منطقه‌ای او، شکست‌های گفتمانی، حیثیتی و راهبردی آنهاست و آن گروه از افراد و جریاناتی که مثل دشمن فکر کنند، مانند او دچار اختلال ادراکی، محاسباتی و سپس رفتاری در مواجهه با حوادث می‌شوند و از موضع گیری صحیح در می‌مانند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان گفت: سیزده آبان هم تجسم شرارت آمریکاست و هم تجسم ضربه خوردن و مغلوب شدن آمریکا و آمریکایی‌ها در تبلیغاتشان. آنها تسخیر لانه جاسوسی را سرآغاز چالش میان ملت ایران و آمریکا معرفی می‌کنند، ولی دروغ می‌گویند چراکه دشمنی آمریکا از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با ملت ایران شروع شد.

وی افزود: در بیشتر حوادث ضد ایرانی جای پای آمریکا را می‌شود دید، آن وقت اینها ادعا می‌کنند که ما دلسوز ملت ایران هستیم. اتفاقات چند هفته اخیر جنگی ترکیبی بود نه صرفا اغتشاشات خیابانی. در جنگ ترکیبی چند هفته اخیر، آمریکا، رژیم صهیونیستی بعضی از قدرت‌های موذی اروپا و برخی گروهک‌ها، همه امکانات خود را برای ضربه زدن به ملت ایران به میدان آوردند اما ملت به دهن بدخواهان زد و آنها را ناکام گذاشت.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: بهترین فرهنگ عمومی و سبک زندگی را در آموزه‌های دینی می‌توان یافت. ما در مورد فرهنگ عمومی و جامعه و سبک زندگی در هر مورد و عنوانی وقتی به آموزه های دینی مراجعه می‌کنیم ناب ترین روش‌ها را برای ما بیان می‌دارند.

وی تصرریح کرد: دوری از فرهنگ اهل بیت (ع) مشکلات فراوان برای مسلمین ایجاد کرده است که یکی از آنها بی‌تفاوتی و بی‌دردی در برابر نیازها، گرفتاری و رنج‌های برادران دینی است و این بی دردی خودخواهی را افزونتر و مادی گرایی را بیشتر و مشکلات زندگی اجتماعی را چند برابر می‌سازد.

به گزارش ایسنا، همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در ساوه با حضور دانش آموزان و دانشجویان، مردم و مسئولان این شهرستان از خیابان شریعتی واقع در میدان غدیر این شهر آغاز و به سمت مصلی امام علی (ع) میعادگاه نماز جمعه برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این حماسه ملی با سر دادن شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ بر منافق”، “ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند”، “سپاه انقلابی، انتقام انتقام” خشم و انزجار خود را از اقدامات مذبوحانه استکبار جهانی و حوادث اخیر در کشور اعلام کردند.

آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل، قرائت قطعنامه سراسری با فریاد تکبیر راهپیمایان و اقامه نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

راهپیمایی ۱۳ آبان ماه همچنین در شهرهای غرق آباد، نوبران، آوه از توابع ساوه و در شهرهای مامونیه، پرندک، زاویه، رازقان و خشکرود از توابع زرندیه برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *