بازیکن ۳ میلیاردی فوتبال قرارداد ۱۳ میلیاردی بسته است

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک گفت: بازیکنی که با ما قرارداد سه میلیارد بسته بود، به باشگاه دیگری رفته و قرارداد ۲۷ میلیاردی برای دو سال بسته است.

خبرگزاری فارس-اراک؛ با آمدن رجاییان به عنوان مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک و با حمایت‌های مدیرعامل و هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم و همچنین هیئت‌مدیره باشگاه، وی که مدیریت اجرایی را در شهرداری مهاجران تجربه کرده بود، از همان ابتدا با تشکیل کارگروه‌های مختلف سعی در از بین بردن مشکلات باشگاه داشت.

به همین منظور و به دلیل بررسی شرایط و اقدامات باشگاه بخش دوم مصاحبه خبرنگار ورزشی فارس را با محمد رجائیان مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک می‌خوانید.(بخش اول مصاحبه) لازم به ذکر است که این مصاحبه قبل از  شروع مجدد مسابقات لیگ برتر تهیه شده بود.

فارس: آیا از نتایج تیم بزرگسالان راضی هستید؟

رجائیان:‌ در هفته‌ اول به هوادار باختیم و بعد صنعت نفت آبادان را بردیم، در اراک به پرسپولیس باختیم، در بازی با هوادار فوتبال خوبی ارائه ندادیم، در حالی به پرسپولیس باختیم که به گفته کارشناسان پرسپولیس ۱۴ دقیقه اتلاف وقت کرد و نتوانست موقعیت آن‌چنانی روی دروازه ما ایجاد کند می‌توانستیم حداقل مساوی کنیم یا ببریم اما باختیم؛ مقابل رفسنجان مساوی کردیم البته قرعه مسابقات برای ما بسیار سختی بود به‌جز تیم هوادار باقی بازی‌های ما با تیم‌های مدعی بود و همه سرمایه‌گذاری کرده بودند.

بازی با تراکتور بهترین بازی ما بود بیشتر دقایق حمله کردیم و پاس‌کاری کردیم اما آنها دو موقعیت داشتند از موقعیت‌هایشان به نحو احسن استفاده کردند و بازی را بردند؛ بعد از بازی با تراکتور تلنگری به تیم ما خورد؛ در بازی بعد با سپاهان در اصفهان به خود آمدیم و مساوی کردیم و با تیم ۱۰ نفره فوتبال زیبایی را به نمایش گذاشتیم.

ملوان را در اراک شکست دادیم، با پیکان نیز واقعاً حق ما برد بود، اگر کمک‌داور در آن صحنه اشتباه نکرده بود آن بازی را برده بودیم اگر هوادار و پیکان را برده بودیم بالای جدول حضور داشتیم.

لیگ بیست و دوم با توجه به گفته سرمربیان تیم‌ها، سخت‌ترین دوره لیگ برتر است تیمی نیست که سرمایه‌گذاری نکرده باشد، نتیجه گرفتن سخت است چون همه با تمام توان آمدند.

در ادامه بازی‌ها مس کرمان را بردیم و به استقلال در آزادی مساوی کردیم و نظر من در این چند هفته نتایجمان خوب بوده است تیم ما به آن شخصیت لازم رسیده است و با قولی که آقای رحمتی داده بود علی‌رغم اینکه ۱۴ یا ۱۵ بازیکن نبودند و اسکلت تیم عوض شده بود اما به ثبات لازم رسیدیم و مشکلات نتیجه نگرفتن تیم هم نیز کم‌کم برطرف شد.

ما به حمایت بیشتر مسئولین شرکت و هواداران نیاز داریم تا به قولی که داده‌ایم برسیم. با توجه به میزان سرمایه‌گذاری و اینکه ما در سه تیم آخر دیگر از نظر سرمایه‌گذاری هستیم در مجموعه کاملاً راضی هستیم و به جرأت می‌توانم بگویم که اگر این تیم هماهنگ و حمایت شود حرف‌های بیشتری برای گفتن داریم.

فارس: در فصل جدید نقاط ضعف در گذشته را برطرف کرده‌اید؟

رجائیان: در فصل گذشته محمدرضا آزادی را داشتیم که از مهاجمانی بود که خیلی خوب کار کرد و با حضور وی مقداری مشکل گلزنی ما حل شد و در این فصل جبیره را جذب کردیم. ما این‌ها را از یک مهاجم درجه یکم کمتر نمی‌بینم، ما جبیره و آزادی را از مهاجمان درجه یک فوتبال ایران می‌دانیم؛ ضمن اینکه فیلم‌هایی از دو تا وینگر دیدیم، آنها از وینگرهایی هستند که قابلیت گلزنی بالایی دارند و در تیم‌های خودشان نیز آمار گلزنی خوبی داشتند. شرایط بازی به سمتی رفت که آنها نتوانستند انتظارات کادر فنی و هواداران و ما را برآورده کنند.

شاید اگر ما بخواهیم در بازیکنان تغییر یا تحولی ایجاد کنیم، قطعاً باید دنبال یک مهاجم شش‌دانگ باشیم که با شرایط ریالی ما همخوانی داشته باشد. وقتی یک مهاجم ایرانی به باشگاه ما درخواست ۲۵ میلیارد تومانی می‌دهد و خارجی‌های شش‌دانگ قیمت‌هایی بالا دارند، نمی‌توانیم وارد این بازی‌ها شویم. هم اکنون سرمان را بالا می‌گیریم و می‌گوییم دو بازیکن خارجی گرفتیم که هم از نظر قیمتی مناسب بودن و هم به لحاظ فنی و بازی و هر چه از آنها خواسته شده انجام دادند.

فارس: نظر کارشناسان این است که آزادی و جبیره با یکدیگر باید در خط حمله قرار بگیرند؟

رجائیان: این مسئله فنی است و باید از آقای رحمتی سؤال شود ما در بعضی بازی‌ها مثل بازی با مس رفسنجان و استقلال با توجه به شرایط بازی مجبوریم از سیستم‌های متفاوت استفاده کنیم، منشا تعویض مس رفسنجان از دقیقه ۸۰ به بعد است. منشا که خود ما به عنوان مهاجم اول به دنبال جذبش بودیم الآن مشکل گلزنی دارد در نتیجه در حال حاضر تمام مهاجمان لیگ مشکل گلزنی دارند.

فارس: بازیکنان خوب فصل گذشته از این تیم چرا جدا شدند؟

رجائیان: رقم خوبی بابت رضایت‌نامه‌ بازیکنانی که از ما جدا شدن گرفتیم، بازیکنی که با ما قرارداد سه میلیارد بسته بود، به باشگاه دیگری رفته و قرارداد ۲۷ میلیاردی برای دو سال بسته است، سالی ۱۳ تا ۱۴ میلیارد تومان. ضمن اینکه ۹ میلیارد تومان هم به باشگاه آلومینیوم بابت رضایت‌نامه نشان دادند. ما از فروش بازیکنانمان که به باشگاه‌های دیگر دادیم نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان درآمد کسب کردیم و برای اولین بار در نقل و انتقالات موفق به درآمدزایی شدیم. اکثر تیم‌های بزرگ برد اقتصادی دارند و همه تیم‌ها مشکل گلزنی دارند و ما حرف شما را در مورد تیم آلومینیوم نیز قبول داریم ضمن اینکه که مهاجمان ما تغذیه خوبی نشدند.

فارس: چرا دفاع تیم نسبت به فصل گذشته افت داشته است؟

رجائیان: ما در این ۵ بازی آخر از تیم‌هایی هستیم کلین شیت داشتیم. این وضعیت ساختار دفاع تیم خودش را یافته و هماهنگ شده است.

فارس: ضعف در خط حمله تیم هنوز برطرف نشده است؟

رجائیان: همه کارشناسان اعتقاد دارند که تیم احتیاج به مهاجم دارد، برای جذب مهاجم خوب در ایران پیگیری کردیم اما آن طوفانی که در افزایش قیمت قراردادها راه افتاده است و مهاجم و دروازه‌بان از پست‌هایی بودند که در سطح کشور کم بود مجبور شدیم که به سمت خرید بازیکن خارجی برویم، آن‌هم خارجی‌هایی که به لحاظ قیمتی با ساختار باشگاه هماهنگ باشند.

تیم‌هایی هستند که در حال حاضر مربی و بازیکن خارجی آوردند که معادل کل مبلغ بازیکنان که در این فصل قرارداد بستند به آنها پول دادند. بازیکن خارجی زمان می‌برد تا با همکاری و شرایط بازی و شرایط اقلیمی و فرهنگی عادت کند، بازیکنان خارجی ما در هفته‌های اخیر به این روند رسیدند که مد نظر کادر فنی ما است شاید در هفته‌های اول بازیکنان خارجی ما گفته شده باشد که بازیکنان خوبی نیستند اما رفته‌رفته بهتر شدند و عملکرد خوبی را ارائه دادند که در حال حاضر بازیکنان خارجی ما پیشنهاد‌های دو و سه برابری برای رفتن به لیگ‌های عربی و خارجی دارند که این نشان می‌دهد که ما در این زمینه موفق عمل کرده‌ایم.

فارس: آیا از نتایج تیم امید راضی هستید؟

رجائیان: معلوم نیست چه قفلی به نتیجه تیم امید زده شده که به تساوی عادت کرده است؛ این تیم از نظر فنی مشکلی ندارد بازیکنان هم تعصب خوبی دارند و واقعاً یک تیم هستند باید به این تیم فرصت بیشتری داده شود؛ در فصل گذشته این تیم دیرهنگام تشکیل اما امسال همه چیز بر وفق مراد بود، اردو برگزار و تمرینات نیز زودتر شروع شد.

باید این را بپذیریم برای بازیکن‌های رده سنی مهمترین موضوع حضور در این تیم است تا بتوانند خودشان را نشان دهند تا به تیم‌های دیگر منتقل شود، در حال حاضر چندین بازیکن تیم امید و جوانان در تیم بزرگسالان هم هستند و آقای رحمتی روی آنها نظر دارد که کارت لیگ بزرگسالان ایران صادر شده و می‌تواند برای بازیکنان انگیزه باشد.

فارس: وضعیت تیم فوتسال باشگاه چگونه است؟

رجائیان: فوتسال امسال از زمان خوبی فعالیتش را شروع کرد ما برای فوتسال سازمان تعریف کردیم. باشگاه را بزرگ کردیم مسئول و مدیر اجرایی فوتسال داریم. مدیر سازمان فوتسال ما به موقع فعالیتش را شروع کرده و سرمربی انتخاب شده، این سرمربی فصل قبل که آمد نسبت به تیمی که بسته شده بود موافق نبود و اعتقاد داشت که تیم باید جوان‌تر باشد ولیکن کنار تیم ماند و به پلی‌آف صعود کرد. در پلی‌آف هم عقیده داشت که نتیجه نمی‌گیرم اما با این شرایط به فعالیت ادامه داد.

مدیر سازمان فوتسال این مسئولیت را پذیرفته بنده وظیفه دارم تا تیم خوبی از بازیکنان بومی و غیربومی جمع‌آوری ‌شود. در حوزه فوتسال یک فرصتی بدهند این همه سال اتفاقاتی افتاده من فکر می‌کنم آینده خوبی در انتظار آنها خواهد بود.

فارس: در مورد فعالیت در ورزش بانوان چه برنامه‌هایی دارید؟

رجائیان: ما از دو جنبه به آن نگاه می‌کنیم. یکی از حلقه‌های مفقوده فوتبال ما شاید بانوان باشد حق دارند و باید باشند. نبود آنها شور و نشاط را از فوتبال می‌برد. اقداماتی را انجام می‌دهیم تا در استادیوم خانم‌ها نیز حضور یابند.

جنبه دوم که جبری است موضوع حرفه‌ای سازی است که خانم‌ها ضروری است و باید مدیریت بانوان داشته باشیم و جلسه‌ای هم داشتیم، خانم رضایی منصوب شد. شاید در مرحله‌ی اول به سرعت نتوانیم سراغ فوتبال برویم چرا که گرفت و گیرهای خاص خودش را دارد. ولی قطعاً با یک تیم فوتسال شروع خواهیم کرد.

فارس: وضعیت اسپانسر تیم امسال چگونه است؟

رجائیان: استاندار مرکزی در این زمینه به ما کمک کرد و به مسوولان شرکت‌هایی که توانمند هستند و در سطح استان فعالیت می‌کنند مستقیما تماس گرفت و گفت این باشگاه از استان است و فعالیت می‌کند لطفاً کمک کنید، از معاون سیاسی و اقتصادی و چند تن دیگر که پیگیر مسائل باشگاه هستند تشکر می‌کنم چون باشگاه یک موضوع اجتماعی است ولی می‌توانند اهمیت ندهند. ما در این حوزه نیز چندین جلسه با موضوع اجتماعی داشتیم مثل بحث هواداری و برندسازی که در حال اتفاق افتادن است که ماه عسل کار آن ویترین باشگاه است.

فارس: سخن پایانی…؟

رجائیان: باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک به عنوان تنها باشگاه لیگ برتری غرب کشور شاید به جرأت بتوان گفت که تنها شرکتی است که در استان مرکزی به غیر از سن‌ایچ در ساوه سرمایه‌گذاری می‌کند. خوش طلایی نیز در ساوه در دو بخش ورزش کارگری و در بخش فوتبال حرفه‌ای به شکل جدی در ورزش استان مرکزی تاثیر گذار است.

اگر ورزش کارگری هم بررسی کنیم به جد باید گفت شاید ۸۰ درصد بار ورزش کارگران استان مرکزی روی دوش آلومینیوم است. در این مسیر انتظار بنده به عنوان مدیرعامل این است که حداقل مسئولان استان و یا مسئولان شرکت‌ها با باشگاه آلومینیوم همکاری داشته باشد که امید است این فرهنگ در مورد مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها و دستگاه‌های دیگر پای کار بیایند با توجه به این‌که الآن یکی از آرزوهای مردم استان مرکزی به‌خصوص اراک موفقیت تیم آلومینیوم است.

مسئله بعدی اینکه در پالایشگاه کلی کانتینر است، در ورزشگاه امام خمینی(ره) برای بچه‌های اوتیسم که تمرین می‌کند سرویس‌های بهداشتی قسمت بانوان را صاف کرده و به عنوان انباری استفاده می‌کنند. هر چه تلاش کردیم کانتینر از پالایشگاه برای انبار تجهیزات این عزیزان بگیریم موفق نشدیم.

در باشگاه سه کارگروه تشکیل دادیم؛ کارگروه اول بازاریابی بازرگانی و اقتصادی می‌باشد و کسایی عضو این کارگروه هستند که در این شغل و حرفه تخصص دارند و می‌تواند کمک‌حال باشگاه باشد. با آنها جلسه گذاشته شد و دنبال اسپانسر و فعالیت‌های اقتصادی هستند.

کارگروه توسعه فوتبال دومین دیگری است که ما اسم کمیته فنی را به کارگروه توسعه فوتبال تغییر دادیم چراکه هدف رسیدگی به کلیه رده‌های سنی پایه بود نه‌فقط تیم بزرگسالان.

مورد سوم کارگروه دانشگاهی است، به عنوان کارگروه پژوهشی و حرفه‌ای سازی، اساتید دانشگاه اراک، پیام نور و دانشگاه آزاد که دکترای تخصصی در حوزه‌های مختلف ورزشی اعم از فیزیولوژی، مدیریتی، بازاریابی و روانشناسی دور هم جمع می‌شود و می‌توانند در روند حرفه‌ای سازی، اقتصادی و فنی باشگاه کمک کنند.

مسئله بعدی امسال در رشته هندبال فعالیت را شروع کردیم و در حال تشکیل تیم خوبی در این رشته هستیم تا بتوانیم مقتدرانه در آن در لیگ حضور یابیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *