استقبال کودکان از جزیره فضایی سید جواد هاشمی

فیلم سینمایی «جزیره فضایی» یا «تورنادو۲» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی سید جواد هاشمی یک هفته ای است که با سرگروهی پردیس سینمایی کوروش بر پرده سینماها آمده است و توانسته با جذب بیش از ۵ هزار مخاطب حدود ۱۷۰ میلیون تومان در گیشه بفروشد.

به گزارش نارخبر به نقل از خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فیلم سینمایی «جزیره فضایی» یا «تورنادو۲» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی سید جواد هاشمی یک هفته ای است که با سرگروهی پردیس سینمایی کوروش بر پرده سینماها آمده است و توانسته با جذب بیش از ۵ هزار مخاطب حدود ۱۷۰ میلیون تومان در گیشه بفروشد.

«جزیره فضایی» یک فیلم شاد کودکانه و خانوادگی است و با حضور بازیگرانی همچون اکبر عبدی، کامران تفتی، بهنوش بختیاری، ارسلان قاسمی، الناز حبیبی، راستین عزیزپور، امیررضا احمدی، نگار نافذ، محمدمهدی ایرانی، عباس جمشیدی‌فر، امیر رونقی، وحید نفر، فرزانه زهره وند، هادی نجفی امامی و محسن رستمی ساخته شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «امید در مسطح فضایی تیانا جامانده است و به خاطر علاقه‌اش به دختر پادشاه تیانا (شیمبا) قصد برگشت ندارد اما دستگاه تصویری سفینه تورنادو آلارم می‌دهد.» این فیلم درواقع قسمت دوم سینمایی «تورنادو» است که در سال ۹۸ اکران شد و نتوانست در گیشه موفق باشد و درنهایت با فروش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به اکران خود پایان داد.

«تورنادو» در قسمت نخست خود داستان پروفسوری را روایت می‌کند که موفق به ساخت یک رستوران شده‌است. رستورانی که در نهایت به یک سفینه تبدیل می‌شود. حال با ورود چهار نوجوان به قصه و با شیطنت آنان، این سفینه مقداری زودتر از موعد به پرواز درمی‌آید. سفینه در نهایت به فضا رفته و در یک سرزمین ناشناخته فرود می‌آید. و نوجوانان به دردسر بزرگی میفتند و راز های عجیبی را کشف میکنند ولی برای حفظ جانشان راز ها را ول می کنند و به زمین باز می گردند.

کودکانه های سید جواد

سید جواد هاشمی پس از سال ها حضور در سریال ها و فیلم های سینمایی به عنوان بازیگر، سال ۹۰ در مقام نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «اختاپوس» که به نام «آهوی پیشونی سفید» نیز معروف شد را به تهیه کنندگی سید مسعود اطیابی راهی پرده سینماها می کند و همین آغازی می شود برای حضور یک دهه استمرار او در سینمای کودک و نوجوان با ساخت سه گانه «آهوی پیشونی سفید»، «تورنادو» و «شهر گربه ها» و حالا با ساخت سری دوم «تورنادو» امید به اکرانی موفق در گیشه دارد. فیلم قبلی هاشمی یعنی «شهر گربه ها» در زمان دوران کرونا به اکران درآمد و یا این وجود توانست با فروش بیش از ۵ میلیارد تومان در گیشه نسبت به سایر آثار فروش به نسبت خوبی را تجربه کند و همین باعث شد تا سید جواد تصمیم به اکران «جزیره فضایی» بگیرد.

در کنار این فیلم جدید سینماها، در فروش هفتگی کماکان فیلم سینمایی «بخارست» سید مسعود اطیابی با فروش دو میلیاردی در صدر گیشه قرار دارد و انیمیشن سینمایی «لوپتو» که در هفته های نخست اکران دوشادوش بخارست به فروش خود ادامه می داد، با فروش ۸۰۰ میلیونی خود رتبه دوم گیشه هفته را از آن خود کرده و با شیبی نزولی و آرام از میزان فروش آن کم شده است.

ردیففیلمفروش هفته گذشتهفروش کلتاریخ اکران
۱بخارست ۲ میلیارد تومان ۱۴ میلیارد و ۲۳۲ میلیون تومان ۲۴ آبان ماه
۲لوپتو ۸۱۱ میلیون تومان ۱۰ میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان ۱۱ آبان ماه
۳انفرادی ۴۸۶ میلیون تومان ۷۶ میلیارد و ۲۴۶ میلیون تومان ۷ اردیبهشت ماه
۴پسر دلفینی ۲۳۶ میلیون تومان ۱۹ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان ۲ شهریورماه
۵بام بالا ۱۷۲ میلیون تومان ۲ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان ۱۴ مهرماه
۶جزیره فضایی ۱۵۰ میلیون تومان ۱۶۷ میلیون تومان ۲۹ آذرماه
۷ابلق ۱۴۷ میلیون تومان ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ۲۶ مردادماه
۸دوزیست ۱۱۳ میلیون تومان ۱۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون تومان ۲۰ مردادماه

بیشتر بخوانید؛

شروع طوفانی بخارست/ لوپتو همچنان صدرنشین گیشه

تاج گذاری برای لوپتو و پسر دلفینی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *