با تروریستی قراردادن سپاه، منافع اروپا در منطقه به خطر می افتد

استاد دانشگاه در واکنش به تلاش اروپا برای تحریم سپاه گفت :اگر اتحادیه اروپا اعلام کند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی قرار خواهد گرفت،مدافعان ملت ایران قطعا موضع خواهند گرفت و واکنشی نسبت به این اقدام نابخردانه خواهند داشت.

حجت الاسلام دکتر قیوم زاده،استاد دانشگاه و حوزه در گفتگو با خبرنگار نارخبر درخصوص تلاش پارلمان اروپا برای تحریم سپاه گفت:انقلاب اسلامی در مقابل همه ی زورگیری های جبهه استکبار ایستاده است ،دشمنان جنگ ترکیبی شدیدی در حوزه های فرهنگی، دینی و اعتقادی علیه نظام اسلامی آغاز کرده اند،در این بین جمهوری اسلامی با ترفندهای آنها به شدت مقابله می کند و به همین جهت دشمنی آنها هم افزایش می یابد.

قیوم زاده ادامه داد:جمهوری اسلامی هم یکی از بزرگترین نقاط قوتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

امام رحمه الله فرمودند که اگر سپاه هم نبود کشور هم نبود ،انقلاب هم نبود، نظام اسلامی هم‌نبود، و واقعا هم در جهات مختلف داخلی و خارجی و دفاع از مرزها و کشور و دفاع از ولایت فقیه نقش اول را دارد.

این استاد دانشگاه گفت : اینکه اروپا در این دوره مترتب این جهت شده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دریافت گروهک های تروریستی قرار دهد و از ابن طریق محدودیت ایجاد کند و بتواند نظام اسلامی را تضعیف کند،ابن بدین جهت است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن شاهرگ حیاتی انقلاب و نظام ولایی است، و البته این خوابی که اروپا دیده هرگز تعبیر نخواهدشد.

اروپاییان هنوز در تروریست قرار دادن سپاه تردید دارند

اولا تردیدی که دارند از این جهت است که اگر هر کسی کار نامه ۴۴ ساله اقدامات سپاه را ببیند متوجه خواهد شد که سپاه جز پاک ترین نهاد نظامی است که در خدمت مردم بوده است ، لذا وقتی این بحث شیوع پیدا کند که میخواهیم سپاه را جز گروهک های تروریستی قرار دهیم، باعث میشود کارنامه سپاه بیشتر عیان شود و همه به دنبال آن بروند و این کارنامه مشخص میکند که حرف آنها واهی است.

دوما : کشورهای مظلوم و ملتهای محروم و مستضعف و واقعا تحت ستم ،امیدشان به همین اقداماتی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه مشاوره و امثال اینها به این ملت های مظلوم میدهد،کشورهایی از آسیا ،از افریقا، از آمریکای لاتین، ملت هایی هستند که تغییر امام رحمه الله (ملت های مظلوم) دستشان به جایی بند نیست، این ملل مظلوم که حقیقت را می دانند،اینها ساکت نمی مانند و واکنش نشان خواهند داد.

عامل سوم این است که سپاه پاسداران یک گروه نظامی اجتماعی دست بسته نیست ،سپاه هم میتواند گروه های مختلف تروریستی را که از طریق اروپا تقویت می شوند را تهدید کند و همین افرادی که از القاعده و داعش و امثال اینها که توسط اروپایی ها تقویت میشوند خودشان به صراحت اعلام کردند سپاه پاسداران برای آنها خطرناک است

عامل چهارم : سپاه پاسداران مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی یک گروه نظامی با شرح وظایف و تعاریف و تکالیف معین است و علاوه بر اینکه نیروهای سه گانه دارد و دفاع از مرزها را دارد ،دفاع از اصل نظام و ولایت فقیه میکند و امنیت مرزها و داخلی را برعهده دارد، دفاع از ملتهای مظلوم را هم در برنامه دارد، لذا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج ،یک نیروی رسمی نظامی اجتماعی هستند با شرح وظایف قانونی و مطابق قوانین بین الملل امکان اینکه یک نیروی نظامی کشوری را تدکرییتی اعلام کنند وجود ندارد.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران ،بلکه اساسا ایران، وقتی انقلاب کرد ،مورد تحریم کل دنیا قرارگرفت ،نه فقط مورد تحریم بلکه همه کشورهای مستکبر جمع شدند و جنگ را بر ایران تحمیل کردند ،ما ازاول انقلاب ،علاوه بر اینکه تحریم اقتصادی شدیم و جنگ تحمیل شد بر ما، در دوران جنگ تحریم تسلیحاتی هم شدیم ،لذا ما از ابتدا امام رحمه الله هم فرمود باید روی پای خودمان بایستیم، با تحریم هم جنگ را اداره کردیم، در بحبوحه جنگ گلوله برای خمپاره و … هم نمیداند و در بعضی موارد سهمیه بندی میشد و حتی لباس غواصی هم نداشتیم و افرادی به عنوان توریست به کشورهای مختلف می رفتند و چند دست لباس غواصی میخریدند که در جنگ استفاده کنیم. لذا ایران در شرایط تحریم و با اون اهداف بلند ظلم ستیزی و استکبار ستیزی که داشت موفق شد .

ایشان درآخر بیان داشتند: امروز دشمنان اسلام با جنگ ترکیبی و فضاسازی شدید در فضای رسانه ها، با انقلاب اسلامی در حال مقابله هستند. این گونه اقدامات و تحریم های پی در پی، یک سیاست انفعالی از جانب دشمنان ملت ایران است و تاریخ به خوبی به آن‌ها نشان داده که کارهایشان و تحریم هایشان هیچ نتیجه‌ای در پی ندارد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *