هزینه نگهداری شهر ساوه ماهانه ۵۰ میلیارد تومان است"> هزینه نگهداری شهر ساوه ماهانه ۵۰ میلیارد تومان است

شهردار ساوه گفت: هزینه نگهداری شهر ساوه ماهانه حدود 50 میلیارد تومان است و پرداخت حقوق و مزایای نیروهای شهرداری ماهانه حدود 35 میلیارد تومان هزینه دربردارد.

به گزارش نارخبر به نقل از خبرگزاری فارس، امیررضا یوسفیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه هزینه نگهداری شهر ساوه ماهانه حدود ۵۰ میلیارد تومان و پرداخت حقوق و مزایای نیروهای شهرداری ماهانه حدود ۳۵ میلیارد تومان هزینه در بر دارد، اظهار کرد: برای پوشش این هزینه‌ها شهرداری باید روزانه حدود سه میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

وی افزود: شهرداری وظایف متعددی در قبال رفع نیازمندی‌های شهر و زندگی شهروندی دارد که بی‌شک پاسخگویی به این نیازمندی‌ها بدون صرف هزینه‌های مالی ممکن نمی‌شود.

شهردار ساوه در خصوص ایجاد درآمد پایدار در شهرداری ساوه بیان کرد: در حال حاضر اقدامات زیرساختی توسط شهرداری با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد درآمد پایدار در حال انجام است.

یوسفیان ادامه داد: ما بودجه حدود ۴۸۱ میلیارد تومانی شهرداری ساوه در سال ۱۴۰۰ را با افزایش ۱۰۰ درصدی به یک هزار میلیارد و ۵۰ میلیون تومانی در سال ۱۴۰۱ به صورت نقدی و تعهدی افزایش دادیم تا بتوانیم اقداماتی مهم را در شهر رقم بزنیم.

وی یادآور شد: نگهداشت مناسب و رفع کمبودها و نابسامانی‌های شهری یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری است.

شهردار ساوه با بیان اینکه شأن شهروندان ما خدمات خوب است، یادآور شد: با خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه ون مسافربری تلاش می‌کنیم تا آن خدماتی که لیاقت ساوجی‌های است ارائه کنیم.

یوسفیان خاطرنشان ساخت: خرید بی‌سابقه این میزان اتوبوس محصول همدلی مجموعه مسئولان استانی و شهرستانی است و بیانگر آن است که فرزندان شما در مدیریت شهری ساوه دغدغه خدمت به مردم را دارند.

وی تصریح کرد: خرید یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی مجهز به نردبان هیدرولیکی ۵۶ متری امداد و نجات، دو دستگاه خودروهای آتش‌نشانی فوماتیک و یک دستگاه جرثقیل با آخرین فناوری روز دنیا به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان، اتفاقی کم‌نظیر در جهت افزایش ایمنی شهر ساوه و محافظت از جان شهروندان است.

شهردار ساوه خرید چهار دستگاه خودرو سواری وانت مزدا کارا دو کابین برای واحد اجرائیات، ۷ دستگاه کمپرسی برای سازمان عمران شهرداری و در مجموع ۸۶ دستگاه خودروی سبک و سنگین به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان را بخشی از اقدامات انجام شده در سال جاری عنوان کرد.

یوسفیان تحویل دو هزار و ۵۰۰ تن قیر از وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و زیرسازی و آسفالت بیش از ۹۰ کیلومتر از معابر خاکی حاشیه شهر را از دیگر اقدامات کم‌نظیر صورت گرفته برشمرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه علیرغم تنگناهای مالی شهرداری طی این مدت با مدیریت‌های صورت گرفته حتی یک مترمربع زمین هم برای پرداخت حقوق کارکنان فروخته نشده است و پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای مانند پروژه قاسم‌آباد، استخر بانوان، ساختمان جدید شهرداری و کمربندی‌ها در حال تکمیل می‌باشند.

شهردار ساوه با بیان اینکه هم‌اینک دولت برای تأمین مسکن مردم، ساخت حدود ۱۷۳۰ واحد در ساوه را در برنامه قرار کاری خود داده است گفت: مدیریت شهری نیز بنا دارد برابر دولت در شهر مسکن تولید کند و پروژه‌هایی مانند مجموعه ۴۰۰ واحدی در محله قاسم‌آباد قطعی شده و مابقی در حال انجام مراحل قانونی هستند.

یوسفیان  با تأکید بر اینکه مشارکت در این مهم علاوه بر ایجاد سرپناه برای مردم موجب ایجاد ثروت در شهر خواهد شد، افزود: پروژه‌های بزرگ دیگری مانند احداث بازارچه سنتی و شهرک صنوف مزاحم شهر نیز در حال انجام است.  

وی با بیان این مطلب که خدمات شهری بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست، یادآور شد: برای تحقق ارتقای زندگی شهروندی و توسعه و آبادانی در شهر نیازمند مشارکت پررنگ شهروندان در تأمین هزینه‌های زندگی شهری همچون پرداخت عوارض هستیم.

شهردار ساوه گفت: رشد سریع شهرنشینی و معضلات و پیچیدگی‌های شهرهای امروزی، موجب گستردگی و تنوع وظایف و خدمات شهرداری‌ها شده است لذا مستلزم توسعه خدمات شهری هستیم و رعایت حقوق شهروندی می‌طلبد تا با این پدیده روبه گسترش، سنجیده و با برنامه‌ریزی برخورد کنیم.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *