سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی:

سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با اشاره به اینکه داشتن کتابخانه یکی از مؤلفه‌های کانون فرهنگی هنری مساجد است گفت: ۹۲ درصد از کانون‌ها، کتابخانه دارند و کتابخانه‌ها به دو شکل باز و مخزن دار هستند که ۱۸۰ کتابخانه مخزن دار و مابقی باز هستند و مجموعاً ۵۲۴ کتابخانه فعال داریم.

۵۲۴ باب کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی فعال است

به گزارش  نارخبر به نقل از دیارآفتاب ، مرتضی انقانی سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت ۱۸ اسفند سی‌امین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: کانون فرهنگی هنری مساجد بازوی توانمند امام جماعت برای اقدامات فرهنگی در مساجد هستند و مهمترین رویکرد این کانون‌ها قرآنی و مذهبی است و در استان مرکزی ۵۹۴ کانون فعالیت دارند که ۲۶۴ کانون روستایی و ۳۳۰ کانون شهری هستند.

انقاتی اظهار کرد: داشتن کتابخانه یکی از مؤلفه‌های کانون فرهنگی هنری مساجد است که ۹۲ درصد از کانون‌ها، کتابخانه دارند و کتابخانه‌ها به دو شکل باز و مخزن دار هستند که ۱۸۰ کتابخانه مخزن دار و مابقی باز هستند و مجموعاً ۵۲۴ کتابخانه فعال داریم.

وی ادامه داد: میانگین سنی مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد در استان ۴۳ سال است و تصمیم داریم به سمت جوان‌گرایی حرکت کنیم و بیش از ۴۰ هزار عضو در سراسر استان داریم که مخاطب فعال و وفادار کانون‌ها هستند.

سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: همه مردم از خدمات کانون‌های فرهنگی مساجد بهره‌مند ‌می‌شوند و بیش از ۳۸۰ هنرمند در رشته‌های مختلف به‌عنوان استاد و مربی فعالیت دارند.

انقاتی اظهار کرد: سامانه بچه‌های مسجد دارای بانک اطلاعاتی کانون‌ها فعال است و کلیه اقدامات و برنامه‌ها در این سامانه ثبت می‌شود.

وی به برنامه‌های سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: هم‌زمان با ۱۸ اسفندماه ۵ کانون فرهنگی هنری دیگر در شهر اراک افتتاح خواهد شد و گل‌باران مزار مطهر شهید مدافع حرم حمیدرضا انصاری که از بچه‌های مسجد حاج سید تقی تقوی بودند، دیدار با ائمه جمعه و مسئولین استان و تقدیر از برترین‌های مساجد از دیگر برنامه‌ها است.

سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی بیان کرد: ۱۸ اسفندماه یک روز هویت بخشی برای کانون‌ها و مدیران مسجدی و فرصتی مناسب برای تقویت مسجد محوری است و می‌توان این گفتمان را توسعه بخشید و شعار محوری امسال کانون‌های فرهنگی مساجد خاستگاه فرهنگ و هنر انقلاب است.

انقاتی خاطرنشان کرد: هویت بخشی، جریان آفرینی و توانمندسازی فرهنگی، بهبود و تعالی سازمانی، سازمان‌دهی و شبکه‌سازی کانون‌های فرهنگی مهم‌ترین راهبردهای سال ۱۴۰۲ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *