مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی(ره) الگو گرفته از قیام خونین عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یارانش بود، اظهار کرد: مکتب امام خمینی(ره) در واقع الگو گرفته از مکتب اهل‌بیت و کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود.

حجت‌الاسلام محمد سبزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نار خبر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره)، گفت: امام خمینی(ره) جامع کمالات انسانی بودند، ایشان در بستر عرفان، رشد و تعالی یافتند. مکتب امام خمینی(ره) درواقع الگو گرفته از مکتب ناب محمدی بود.

وی با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی(ره) الگو گرفته از قیام خونین عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یارانش بود، اظهار کرد: مکتب امام خمینی(ره) در واقع الگو گرفته از مکتب اهل‌بیت و کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود.

سبزی افزود: از جمله ویژگی‌هایی که حضرت امام داشتند، این است که اولاً به هیچ وجه از هیچ شخصی واهمه و ترسی نداشتند و خودشان در صحبت‌هایی که داشتند قسم خوردند و گفتند حتی یک‌بار نیز در عمرم نترسیدم، شجاعت و صداقت از ویژگی‌های خاص حضرت امام (ره) بود.

وی تصریح کرد: امام(ره) چهار مؤلفه، منطقی بودن، فلسفی بودن، عقلی بودن و عشقی بودن را با هم ممزوج کرده بودند و در مسیر اهل‌بیت بدون کم و کاستی در مسیر اسلام ناب محمدی حرکت کردند و همین ویژگی‌های حضرت امام تأثیر بسزایی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشت.

سبزی بیان داشت: در ابتدای انقلاب ۱۳۴۲ که ایشان دستگیر و تبعید شدند، از همان موقع تأثیر خودشان را در انقلاب گذاشتند، جوان‌هایی که در آن زمان کودک بودند و در سؤال ۱۳۵۷ به رشد عقلی رسیده بودند، همان‌ها از حرکت امام(ره) تأثیر گرفتند و باعث به وقوع پیوستن انقلاب شدند و این انقلابی که با ویژگی‌ها و منطق امام(ره) شکل‌گرفته بود بر سه موضوع استوار بود یعنی توکل به خدا، رهبری امام و اتحاد مردم که این‌ها باعث شکل‌گیری عمیق انقلاب شد که این سه ویژگی انقلاب ما  تأثیر بسیاری در نقاط مختلف جهان داشت.

 نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین حرکت امام(ره) باعث شد که در کشورهای اسلامی دیگر نیز مردم به بیداری اسلامی برسند و خواهان این باشند که در کشور آنها هم یک حکومتی مثل حکومت جمهوری اسلامی شکل بگیرد و الان وضعیت و توازن به نفع اسلام و جمهوری اسلامی در حال شکل‌گیری در دنیای اسلام و غرب است.

وی بیان کرد: همه این‌ها تأثیرش را از حرکت امام گرفته است. حتی در کشورهای اسلامی و آفریقایی، مسلمان و غیرمسلمان و در بعضی کشورها  اسم فرزندانشان را روح‌الله و بعضی از افراد فامیلی خود را عوض کردند و به عشق امام رحمت‌الله ، خمینی نهادند.

سبزی خاطرنشان کرد: این‌ها نشانگر این بوده که حرکت امام(ره) حرکت صحیحی بود و ملت ما در یک مسیر خوب حرکت کردند و انشاء الله همه جوامع نیز با الگو گیری درست از راه و روش و فرامین امام(ره) در این مسیر صحیح به حرکت ادامه دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *