اینترنت فیبر نوری در ساوه راه‌اندازی شد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مسئولان استان و شهرستان، طرح اینترنت فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها در ساوه راه‌اندازی شد‌.

به گزارش نار خبر؛ امروز پنجشنبه ۱۸ آبان ماه، طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، استاندار مرکزی، فرماندار ویژه شهرستان و برخی مسئولین، پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار، با هدف دسترسی شهروندان به سرویس (ftth) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شد.

عیسی زارع پور با توجه به اتفاقات غزه گفت:  محکوم کردن حملات وحشیانه و مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین دل‌های مردم سرتاسر جهان را به درد آورده است.

وزیر کشور بیان کرد: مواضع دولت‌های غربی و نیز بررسی‌های سازمان‌های بزرگ حقوق بشری مانند دیده‌بان حقوق بشر، به شدت واقعیت‌ها را نادیده می‌گیرد که باعث شده است مردم فلسطین در غزه از ابتدای اشغالگری صهیونیست‌ها تا به حال با چنین وضعیتی روبرو شوند.

وی در مورد طرح فیبر نوری عنوان کرد: یکی از بزرگترین پروژه‌ها در تاریخ ارتباطات کشور از نظر حجم ارتباطات، پروژه فیبر نوری است که یک اتفاق بزرگ در تاریخ ارتباطات کشور است.

زارع پور با اشاره به اندازه سرعت فیبر نوری گفت: سرعت در فیبر نوری بسیار نامحدود است و امکان برنامه‌ریزی برای آینده برای بالا بردن سرعت وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به مدت زمان یک ساله عملیاتی شدن این پروژه گفت: دولت تجهیزات کارگاهی خوبی برای آن فراهم کرده است که با تأمین منابع امکان توسعه آن فراهم شده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت قوانینی برای سرعت بخشیدن به فیبر نوری مصوب نموده است و هفته گذشته نیز با همراهی مجلس این توسعه تبدیل به یک تکلیف برای پنج سال آینده شد که در تمام شهر‌ها و  ساختمان‌ها از طریق فیبر نوری به اینترنت متصل شوند.

وی گفت: دولت با اقدام جهادی خود ۲۰ میلیون خانواده را تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهد داد.

زارع پور یادآور شد:   اکنون ۴ میلیون خانواده تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند و تا آخر سال این عدد به ۸ میلیون خانوار خواهد رسید و فیبر‌ها تبدیل به خدمتی بزرگ برای مردم خواهند شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:  بر اساس تعهد داده شده متقاضیان این اینترنت باید ظرف یک ماه در مناطق تحت پوشش راه‌اندازی سرویس شوند و چون رقابتی در این حوزه شکل گرفته مردم ثمره آن را خواهند دید.

وی بیان کرد: این فناوری ارزان‌تر و با کیفیت‌تر از نسل قبلی اینترنت در اختیار مردم ساوه قرار گرفته است که به زودی در اختیار همه مردم قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان گفت: در حال حاضر ۱۰  اپراتور در کشور در حال فعالیت در زمینه فیبر نوری هستند و ثمره این رقابت به سود مردم خواهد شد، تا پیش از این رقابت در حوزه ارتباطات سیار بود و در حوزه ثابت عملاً رقابتی نداشتیم که با ایجاد این فناوری روز دنیا ثمره آن عاید مردم می‌شود.

فرماندار ساوه نیز در این مراسم با اشاره بر صنعتی بودن شهرستان گفت: حدود ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی باعث شده این شهرستان صاحب بزرگترین شهر صنعتی کشور است.

فرماندار ساوه با اشاره به جشنواره انار بیان کرد:  این شهرستان با توجه به ظرفیت ویژه‌ای که در بحث کشاورزی دارد، یکی از قطب‌های مهم در عرصه تولید محصولات مرغوب از جمله انار، زیتون و… دارد.

الیاسی تأکید کرد: ساوه به دلیل شاخصه‌های جذاب در حوزه صنعتی و اقتصادی پذیرای حجم بالایی از جمعیت کشور است و به بدلیل مهاجرپذیر بودن جزء شهر‌هایی است که جمعیت آن رو به ازدیاد است، از این رو تأمین زیرساخت‌های لازم بویژه در حوزه آموزشی از اهمیت خاصی برخوردار است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *