«پیوند مسجد و مدرسه» نیاز جامعه آموزشی است

مدیرآموزش و پرورش ساوه گفت: طرح «پیوند مسجد و مدرسه» به صورت عملیاتی در دبستان گل‌های بهشت ساوه اجرا شده است و نیاز جامعه آموزشی است.

به گزارش نار خبر؛ اصغر قراخانلو در ویژه برنامه طرح «پیوند مسجد و مدرسه» که امروز در مسجد امام سجاد(ع) برگزارشد، اظهار کرد: این طرح زمینه ارتقا و تقویت بینش اجتماعی و دینی آنان را فراهم می‌کند.

وی افزود: یکی از وظایف وزارت آموزش و پرورش، علاوه بر مباحث آموزشی، رشد فضائل اخلاقی و تزکیه دانش‌آموزان بر پایه تعالیم عالیه اسلام و تبیین ارزش‌های اسلامی و پرورش دانش‌آموزان است که به برکت این طرح، ‌امیدواریم این مسأله پیشرفت کند.

قراخانلو گفت: طرح «پیوند مسجد، محله و مدرسه» به صورت عملیاتی در دبستان گل‌های بهشت ساوه اجرا شده است و نیاز جامعه آموزشی است.

وی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد ارتباط بین مدارس و مساجد است که در قالب آن فعالیت‌های عبادی، فرهنگی و اجتماعی در مساجد و اقامه نماز در مدارس تقویت شود.

زهرا نجاتی مدیریت دبستان گل‌های بهشت نیز در این مراسم گفت: این طرح در قالب یک مثلث برنامه‌ریزی شده است که هر ضلع آن بدون ضلع دیگری نمی‌تواند موفق باشد.

نجاتی بیان کرد: ما از سال ۹۸ برای اولین بار این طرح را اجرا کردیم و به مدت یکسال و نیم به صورت آزمایشی صورت گرفته و هم اکنون این طرح در به صورت جامع در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: دراین طرح که چهارشنبه هر هفته در مسجد برگزار می‌شود دانش‌آموزان بعد از اتمام مدرسه مستقیماً به مسجد می‌آیند و گا‌هاً مادران نیز در مسجد حضور پیدا می‌کنند و همکاری در سرو غذا و حتی شستن ظروف هم توسط خود دانش‌آموزان صورت می‌گیرد و بدین سبب حس مسئولیت‌پذیری، مشارکت و نوع دوستی نیز در آن‌ها تقویت می‌شود.

نجاتی بیان کرد: در راستای اجرای این طرح، هیئت امنای مسجد نیز همکاری لازم را انجام داده‌اند و برای دانش‌آموزان فوتبال دستی، تشک کشتی و سایر امکانات را تهیه نموده‌اند.

وی گفت: برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی در ماه رمضان، ایام اعتکاف رجبیه؛ قرائت یک جزء قرآن توسط قاری نوجوان، استفاده از مجریان نوجوان، اهداء یادگاری، احیاء شبانه در مساجد و استفاده از مداحان نوجوان از جمله اهداف این طرح می‌باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *