شناخت امام زمان رمز حیات ما مؤمنان است

کارشناس مذهبی گفت: در دوران غیبت، شناخت امام عصر(عج)، رمز حیات ما مؤمنان است. لازم است به امام خود معرفت داشته باشیم؛ چراکه اگر امام عصر را نشناسیم، گمراه خواهیم بود و زندگی ما در غفلت به سر می‌رود.

زهرا خاطری در گفتگو با خبرنگار نار خبر؛ ضمن تبریک فرا رسیدن حضرت مهدی (عج)، اظهار کرد: امام عصر (عج) برای هدایت و روشنگری جامعه ظهور می‌کنند و انسن‌ها می‌توانند در آن زمان توبه نموده و جز شیعیان واقعی امام عصر(عج) شوند.
وی با اشاره به بخشی از زیارت جامعه کبیره افزود: حضرت مهدی علیه السّلام آخرین نور خداست که زمین و آسمان را به نور خویش روشن نموده «و اشرقت الارض بنورکم»( و زمین به نور شما روشن گشته است)و خداوند متعال هر کسی را که اراده کند به نور او هدایت خواهد کرد.
این کارشناس مذهبی گفت: تمامی مؤمنان عی الخصوص جوانان نقش مهمی در تحقق امر ظهور به عنوان یک منتظر دارند و یکی از این راه‌ها کسب معرفت است که مایه رشد و تعالی است.
خاطری تصریح کرد: شناخت مهدویت نیازمند کسب معرفت است؛ لذا جوانان باید با امام زمان خود و مسائل پیرامون او به نحو احسن آشنا شوند.
وی در ادامه گفت: در دوران غیبت، شناخت امام عصر(عج)، رمز حیات ما مؤمنان است. لازم است به امام خود معرفت داشته باشیم؛ چراکه اگر امام عصر را نشناسیم، گمراه خواهیم بود و زندگی ما در غفلت به سر می‌رود.
کارشناس مذهبی بیان کرد: در هر عصری نیازمند حجت خداوند هستیم، زیرا در هر عصری یک راهنما و هدایتگر به سوی سعادت وجود دارد پس زمین نمی‌تواند در این زمان خالی از هدایتگر بوده باشد.
خاطری در پایان به مسئولیت سنگین مؤمنان در قبال دورن غیبت امام عصر(عج) اشاره کرد و گفت: مؤمنان در جامعه باید در عرصه مهدویت، فعال وبه روز باشند و همچنین به شبهات در این مورد آشنا و توانایی پاسخگویی داشته باشند چرا که دشمنان مهدویت بسیار فعال هستند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *