ساعت آغازین فرایند اخذ رای ساوجی‌ها

اقشار مختلف مردم شهرستان ساوه از ساعات اولیه آغاز رای‌گیری در پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

به گزارش نار خبر؛ فرآیند رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های ساوه و زرندیه آغاز شد.

مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در این انتخابات از بین ۵۲ نامزد یک نفر را به عنوان نماینده خود در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند و همچنین در انتخاب دو نماینده استان مرکزی در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بین سه داوطلب مشارکت دارند.

از ۱۹۱ شعبه اخذ رای انتخابات این حوزه ۱۳۶ شعبه در شهرستان ساوه و ۵۵ شعبه نیز در شهرستان زرندیه مستقر شده‌اند که در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه بیش از ۲۸۲ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات ۱۴۰۲ بوده که پنج هزار نفر از آنان رای اولی هستند.

از ۱۳۶ شعبه اخذ رای در شهرستان ساوه برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۸۲ مورد از این شعبات به‌صورت ثابت و ۵۴ مورد نیز به‌صورت سیار است.

۷۱ مورد از شعبه‌ها در شهر ساوه، ۳۵ مورد در بخش مرکزی با هشت ثابت و ۲۸ سیار و ۳۰ مورد نیز در بخش نوبران با هفت ثابت و ۲۳ سیار مستقر شده است.

در این دوره از انتخابات با اقداماتی که انجام شده است مُهر زدن شناسنامه حذف شد و احراز هویت رای دهندگان از پنج طریق امکانپذیر است.

شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گذرنامه و گواهینامه رانندگی برای این منظور قابل استفاده است و کاربران صندوق‌های رای با اسکن هر یک از این مدارک توسط دستگاه احراز هویت و حائز رای دادن را انجام می‌دهد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *