کشته شدن ۱۱ داعشی از جمله ۲ سرکرده در عراق

ستاد عملیات مشترک ارتش عراق خبر داد طی عملیات‌هایی در شرق و غرب این کشور، 11 تروریست داعش از جمله 2 سرکرده آن کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ستاد عملیات مشترک ارتش عراق شامگاه شنبه با انتشار بیانیه‌ای، از پیروزهای نیروهای مسلح و امنیتی این کشور در استانهای الانبار (غرب) و دیالی (شرق) این کشور خبر داد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، نیروهای اطلاعاتی وزارتهای دفاع و کشور عراق، طی چند روز گذشته در مناطق بیابانی الانبار و منطقه «حمرین» دیالی، فعالیتهای اطلاعاتی زیادی داشتند و موفق شدند دو مخفیگاه داعش را شناسایی کنند.

این نهاد عراقی ادامه داد، این اطلاعات در اختیار ستاد عملیات مشترک قرار گرفت و حملات هوایی و هلی برن نیرو در این دو مقر داعش صورت گرفت.

ارتش عراق با بیان اینکه در این عملیات، ۱۱ تروریست از جمله دو سرکرده کشته شدند، خبر داد، یکی از عاملان قتل «یاسر الجورانی» سرهنگ ارتش عراق هم در این عملیات کشته شد.

سازمان الحشدالشعبی عراق هم هفته گذشته خبر داد که نیروهای این سازمان و ارتش عراق توانسته‌اند یکی از مهم‌ترین مخفیگاه‌های داعش در کوه‌های «عدایه» واقع در غرب نینوی (شمال عراق) را کشف کنند.

لحشدالشعبی اعلام کرد: «گروهی از الحشدالشعبی و ارتش عراق یکی از مهم‌ترین مخفیگاه‌های داعش را در کوه‌های عدایه واقع در غرب نینوی کشف کردند. در محلی که داعش از آن به عنوان مخفیگاه استفاده می‌کرد، تجهیزات فنی، بمب، اسناد و مواد لجستیکی وجود داشت.»

الحشدالشعبی همچنین اشاره کرد: «در اجرای این عملیات نیروهایی از تیپ ۳۳، ۵۳g، هنگ اول، بخش‌های عملیات و اطلاعات، گروه‌های خنثی‌سازی بمب در فرماندهی نینوی و همچنین گروهی از ارتش مشارکت داشتند.»

به‌رغم‌ آنکه دولت عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷ از آزادی تمامی مناطق اشغالی به دست تروریست‌های داعش خبر داده است، با این وجود، بقایای داعش در قالب هسته‌های کوچک در مناطق صعب‌العبور و عمدتا در استان‌های دیالی، الانبار، صلاح‌الدین و نینوی مخفی شده‌اند و هر از گاهی دست به عملیات تروریستی علیه نیروهای نظامی و مردم عادی می‌زنند.

پایان پیام/ ت ۶

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *