مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

حجت الاسلام عباسی گفت: آیین پرفضیلت شب‌های قدر در بیش از هزار مسجد و نقطه از استان با توجه به وضعیت فضای باز و سرپوشیده برگزار می‌شود.

آیین شب‌های قدر در هزار نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود

به گزارش نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه برگزاری مراسم شب‌های قدر اولویت با فضا‌های باز است افزود: با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده از طریق ستاد مبارزه با کرونا مدارس، پارک‌ها و فضا‌های عمومی در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار گرفته اند و هیات ههای مذهبی که نیاز به فضا دارند می‌توانند با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مجوز لازم را دریافت کنند.

وی گفت: مراسم شب‌های قدر در فضا‌های بسته با یک سوم ظرفیت در مساجد و حسینیه ها، در شهر‌های با وضعیت قرمزبا محدودیت زمانی یک ساعت و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود و در شهر‌های با وضعیت آبی محدودیت زمانی نداریم و مردم می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان در ادامه با اشاره به نذورات در این شب‌ها گفت: براساس دستوالعمل‌های ستادکرونا مردم نذورات خود را در قالب بسته بندی تهیه و ارائه دهند و در محیط‌های بسته فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

حجت الاسلام عباسی با توجه به همکاری خوب کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری مراسم مذهبی افزود: توصیه می‌شود نذورات به سمت بخش درمان و هچنین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هدایت شود.

مدیر کل تیلیغات اسلامی همچنین گفت: در روز شنبه همزمان با روز شهادت حضرت علی (ع) کاروان غم نیز در اراک حرکت خواهد کرد.

وی در پایان از مردم خواست برای شرکت در مراسم شب‌های قدر احتما از کتاب قرآن، دعاو جا نماز شخصی همراه داشته باشندتا با یک همگرایی و همدلی این شب هارا به خوبی پشت سر بگذاریم و از فضیلت آن بهره‌مند شویم.

انتهای پیام

/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *