سبزی: طرح شفافیت قوای سه‌گانه در اجرا و نظارت با مشکل مواجه خواهد شد

نماینده مردم ساوه در مجلس گفت: نمایندگان مجلس با اصل شفافیت مشکلی ندارند، اما با دایره شمول و حدود صغور آن مشکل دارند، برخی از مسائل را نمی‌توان شفاف کرد، چرا که در این صورت کشور دچار آشفتگی می‌شود.

به گزارش نارخبر ؛محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا با اشاره به انتقادات نسبت به ضعف نظارتی در طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده جزو نمایندگانی بودم که قبل از انتخابات مجلس وعده تصویب این طرح را دادم و تاکنون که این طرح دو بار به صحن مجلس برای رأی‌گیری آمده به آن رأی مثبت داده‌ام.

وی ادامه داد: اکنون هم جزو نمایندگانی هستم که به صورت داوطلبانه این طرح را اجرا می‌کنم، ‌ اما در هر حال عمده نمایندگان باید به این طرح رأی مثبت دهند تا به تصویب برسد که متأسفانه به دلیل مخالفت برخی افراد، تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به عدم تصویب این طرح، مابقی نمایندگان طرح جدیدی را ارائه کردند تا علاوه بر نمایندگان مجلس، دولت، قوه قضاییه و سایر نهادهای حاکمیتی نیز مشمول آن شوند.

سبزی تصریح کرد: این حرف درستی است که به دلیل گسترش شمول طرح جدید امکان اجرای دقیق و نظارت کافی بر طرح وجود ندارد، اما طراحان در توضیحات خود گفته‌اند که ما کار کارشناسی در این زمینه انجام داده‌ایم و مبتنی بر آن می‌توان طرح شفافیت قوای سه‌گانه را به خوبی اجرا کرد.

وی با بیان اینکه دلایل مخالفت با طرح شفافیت صرفاً به دلیل تعارض منافع نیست گفت: نگرانی که برخی نمایندگان دارند به دلیل خودِ موضوع شفافیت نیست، به عبارتی آن‌ها با اصل شفافیت مشکلی ندارند، اما با دایره شمول و حدود صغور آن مشکل دارند، برخی از مسائل را نمی‌توان شفاف کرد، چرا که در این صورت کشور دچار آشفتگی می‌شود.

سبزی با تأکید بر اینکه خوش‌بینی نسبت به تصویب جزئیات طرح شفافیت آرای نمایندگان وجود دارد، ‌اظهار کرد: اکثریت نمایندگان مجلس این طرح را امضا کردند و به صورت داوطلبانه در حال اجرای این طرح هستند، ‌ و وقتی هم که داوطلبانه این طرح را اجرا می کنند، چه دلیلی وجود دارد که به آن رأی مثبت ندهند؟

انتهای پیام/۴۰۱۳/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *