آغاز عملیات آبرسانی به ۲۸ روستای شهرستان ساوه

همزمان با هفته بسیج سازندگی و با حضور جمعی از مسئولان عملیات اجرایی آبرسانی به ۲۸ روستای شهرستان ساوه آغاز شد.

به گزارش نارخبر به نقل از خبرگزاری فارس ، بعد از ظهر امروز همزمان با هفته بسیج سازندگی و با حضور جمعی از مسئولان عملیات اجرایی آب‌رسانی به ۲۸ روستای شهرستان ساوه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان ساوه با بیان اینکه پروژه‌های تعریف شده امروز در راستای اعتبارات محرومیت‌زدایی با اولویت اجرای خط انتقال روستاهای باغشاهی و سیلیجرد بود گفت: ایجاد تأسیسات آب اعم از تجهیز و حفر چاه و ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره آب در مجتمع سردار سلیمانی (کوهپایه) مشتمل بر شش روستا با اعتباری بالغ‌بر ۹ میلیارد و ششصد میلیون تومان و مجتمع سرداران مشتمل بر ۲۲ روستا با اعتباری بالغ‌بر ۱۳ میلیارد تومان و مجموعاً بالغ‌بر ۲۲ میلیارد تومان در دستور کار اجرایی این طرح قرار دارد.

سعید طاعتی با بیان اینکه در مجتمع شهید سلیمانی احداث دو باب مخزن ذخیره آب به احجام ۱۰۰ و ۴۰۰ مترمکعب در روستای چرمک انجام خواهد شد اظهار کرد: احداث یک باب مخزن تقلیل فشار به ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب در مسیر خط انتقال سیلیجرد و احداث خط انتقال باغشاهی و سیلیجرد به طول ۲۶۰۰ متر به قطر ۱۶۰ میلی‌متر و همچنین احداث مخزن ۵۰ مترمکعبی در روستای حقانیه، بازسازی و بهسازی چشمه سیلیجرد بخشی از عملیات پیش‌بینی شده است.

وی در تشریح عملیات اجرایی برای مجتمع سرداران نیز بیان کرد: اجرای خط انتقال روستای یل آباد به الوسجرد به طول ۵۶۰۰ متر با لوله‌های چدن داکتیل و پلی‌اتیلن تجهیز انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ساوه تصریح کرد: برق‌رسانی ایستگاه پمپاژ روستای قردین، تجهیز و برق‌رسانی روستای ملک‌آباد و احداث مخزن ذخیره ۳۰۰ مترمکعبی روستای شرفلو و همچنین احداث مخزن ذخیره ۵۰۰ مترمکعبی روستای ملک‌آباد تجهیز و برق‌رسانی چاه روستای هلول از دیگر طرح‌های اجرایی در این عملیات خواهد بود.

گفتنی است این طرح در غالب رزمایش جهادگران فاطمی با حضور گروه‌های بسیج سازندگی به‌صورت نمادین در روستای باغشاهی از توابع بخش مرکزی آغاز شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *